Kozalak Şurubu Nelere İyi Gelir?

Çam Kozalağı Reçeli

Bu yazımızda taze kozalaklardan yapılan kozalak şurubu, kozalak pekmezi veya reçeli olarak yapılan doğal ürünlerin uzman görüşlerinden de faydalanarak nelere iyi geldiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Dr. Feridun Kunak sosyal medyada kozalak şurubu nefes darlığı, astım, öksürük ve korona ya bağlı akçiğerlerde oluşan sıkıntılar için, sigaranın verdiği zararlardan kurtulmak için öksürüğü gidermek ve akçigerleri temizlemek için destek olarak kullanıldığını dair bilgiler verdi. Kozalak şurubu şeker ile de yapılıyor. Eğer şeker hastası iseniz şekersiz olanı kullanınız. Kozalak şurubundan sabah akşam 1 er çorba kaşığı içebilirsiniz. Şeker hastalığı olmayanlar içerisine soğukken kestane balı da koyarsalar daha iyi olur. Ama şeker hastalığınız var ise bal koymayın. Kozalak şurubunu serin yerde tutunuz.

Ayrıca kozalak yağının da saçları güçlendirmek için faydalı olduğunu söylüyor. Kozalak yağını sabah akşam birer çorba kaşığı içebilirsiniz. Çiğerlerinizin rahatlaması için öksürüğünüzün azalması, akciğerlerinizin temizlenmesi için bundan 1 er çorba kaşığı içebilirsiniz. Çocuklara 1 tatlı kaşğı daha küçük çocuklara 1 er çay kaşığı ile verebilirsiniz. Alerjisi olanlar kullanmamalıdır. Kozalak yağını saçlarınıza sürerseniz. Banyoya girmeden önce saçlarınıza sürerek kullanabilirsiniz.

KOZALAK PEKMEZİ SATIN AL

Uyarı: Doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Bitkisel ürünler destekleyici olarak kullanılır. İlaç ve tedavi yerine geçmez. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa mutlaka doktorunuza danışınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir