Kriyoterapi Nedir? Kriyoterapi Nasıl Uygulanır? Kriyoterapi Leke Tedavisi Nedir?

Kriyoterapi çok eski dönemlerden beri uygulandığı bilinen temelde dondurma, kar ya da soğuk tedavisi olarak açıklanan bir tedavi yöntemidir. Hastalıklı dokuların yok edilebilmesi için, uygulama yapılan bölgede hasta dokulara harabiyet etkisi göstermesi ile bilinmektedir.

Bu yazımızda kriyoterapi nedir, kriyoterapi ne demek, kriyoterapi nerede yapılır, kriyoterapi leke tedavisi nedir, kriyoterapi leke tedavisi gibi konular hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Kriyoterapi Nedir, Kriyoterapi ne demek, Kriyoterapi  nasıl uygulanır?

Halk arasında da sıkça konuşulmaya başlanan özellikle leke tedavilerinde etkili olarak kullanılan kriyoterapi, yukarıda kısaca açıkladığımız gibi dondurma olarak tanımlanabilir. Kriyoterapi uygulamasında -78.5’ derecede kuru buz ya da -190’dereceye kadar sıvı azot kullanılmaktadır. Uygulama sırasında kriyokoter adı verilen aletler yardımıyla dokulara soğuk uygulaması yapılarak hastalıklı dokuların öldürülmesi sağlanır. Ortalama uygulama süresi 20 dakika kadardır.

Kriyoterapi Nedir, Kriyoterapi Ne Demek, Kriyoterapi Nerede Yapılır, Kriyoterapi Leke Tedavisi Nedir, Kriyoterapi Leke Tedavisi
Kriyoterapi Nedir, Kriyoterapi Ne Demek, Kriyoterapi Nerede Yapılır, Kriyoterapi Leke Tedavisi Nedir, Kriyoterapi Leke Tedavisi

Kriyoterapi nerede yapılır?

Kriyoterapi uygulaması bugün gelişen imkanlarla birlikte birçok özel klinikte ya da hastanelerde yapılabilmektedir. Uygulama şekli ve uygulanan bölgeye göre başarı oranları değişmekle birlikte çoğu uygulamada istenilen sonuçlar alınabilmiştir.

Kriyoterapi leke tedavisi nedir?

Kriyoterapi leke tedavisi sıkça uygulanan güneş lekelerinin giderilmesi dışında, ciltte zamanla oluşan çatlaklar ve izleri yok etmede de kullanılabilmektedir. Ayrıca ameliyat sonrasında oluşan izlerde, gebelik, siğil ve deride oluşan damarsal lekelerde de kullanılabilmektedir.

Kriyoterapi leke tedavisinde KRYOMED adı verilen son teknoloji cihazlar kullanılmaktadır. Hiçbir zararlı etkisi olmayıp uygulamaya göre kısa ağrılar görülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir