Kronik İdrar Yolu Enfeksiyonları İçin Karnabahar Kürü

Bir kış sebzesi olan karnabahar enfeksiyonlara karşı etkin ve antibakteriyel özellikte birçok aktif madde içermektedir. Sistit mesanenin iltihaplanmasında karnabahar kürü özellikle bayanlar için  destek sağlamaktadır. Karnabahar haşlandığında pek hoşa gitmeyen bir koku yayar. Bu koku kükürtlü bileşiklerden kaynaklanmaktadır.

250 gram kadar karnabaharı yaklaşık 750 gram kaynamakta olan suya ilave edilir. Ağzı kapalı olarak 5-6 dk. hafifçe haşlanır. Haşlanmış karnabahar suyunun yarısı sabah, yarısı akşam içilir. Her gün taze olarak hazırlanır. Aç veye tok karna içilebilir. Küre 7 gün devam edilip 3 gün ara verilmelidir. Üç gün aradan sonra tekrar 7 gün uygulanır. Karnabahar kürü toplam 21 günlük kürdür. (3 günlük aralar hariç).

Haşlanmış olan karnabaharı atmayıp yemeklerinizde salata olarak tüketebilirsiniz.

İlk 3 gün 2 bardak sonra 1 bardak içilir. Karnabaharın hem haşlanmış suyu hem kendisi tüketilirse hem ülsere hemde gastrite karşı yardımcı tedavi olarak destek sağlamaktadır. Aynı zamanda karnabaharın alzheimer karşı önleyici ve koruyucu özelliği bulunur. Erkeklerde sistit problemi varsa limon melisa çayı teskin edici ve rahatlatıcıdır.

Karnabahar Kürü

Kronik idrar yolları enfeksiyonuna karşı karnabahar kürü uygulanırken, bir miktar C-vitamini takviyesi yapmakta fayda vardır.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu

Bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. Bu bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız.

Sık sık idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsanız buradaki yazıyı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir