Kudret Narı ve Kudret Narının Faydaları İle Kudret Narının Kullanımı

Kudret narı, mide hastalıkları ile savaşan pek çok kişiye önerilen bitkilerden bir tanesidir. Ve kudret narının faydaları arasında mideye olan etkisi de genel olarak çok kişi tarafından onaylanmıştır. Peki kudret narının faydaları arasında başka nelerden söz etmek gerekir? Kudret narının faydaları nelerdir? Kudret narını kimler kullanmalıdır? Bu yazımızda, bu sorunun cevabını sizlerle paylaşmaya çalışacağız…

Kudret narının faydaları arasında ilk sırada, yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, mide ve bağırsak rahatsızlıkları yer almaktadır. Kudret narı, sindirimi kolaylaştıran ve sindirim sistemini rahatlatan etkileriyle, pek çok mide rahatsızlığına çözüm niteliğindedir. Kudret narı, reflü, gastrit, ülser, kabızlık gibi sorunların tedavisinde ilk akla gelen bitkilerden bir tanesidir.

Kudret narının faydaları arasında, yine mide ve bağırsaklar ile ilgili olarak, belirtilen bölgelerde yer alan enfeksiyonların ortadan kaldırılması; ve bununla birlikte, mide ve bağırsaklardaki zararlı bakterilerin üremesini engellemesinden de söz etmek gerekmektedir. Kudret narı, midede ve bağırsaklarda yer alan yaraların kapanmasını sağlayan bir etkiye sahiptir.

Kudret narının faydaları arasında, sedef ve egzema gibi cilt hastalıklarına karşı tedavi edici özelliğinin bulunduğundan söz etmek gerekmektedir. Kudret narı, eğer deri hastalıklarının tedavisinde kullanılacaksa, merhem olarak kudret narından yararlanılmaktadır.

Kudret narının faydaları arasında, şeker hastalığına iyi geldiğinden de söz edilmesi gerekmektedir. Kudret narı, şeker hastalığı ile savaşmak durumunda kalan kişilerin şeker düzeylerini düzenleyici bir rol oynamaktadır. Şeker hastaları için kudret narının faydalarından söz ederken şunu da unutmamak gerekir ki: kudret narı, şeker hastalarının kullandıkları diğer ilaçlar gibi bir yan etkiye de sahip değildir.

Kudret narının faydaları arasında, vücudun pek çok bölgesinde ortaya çıkması muhtemel kanserleri önleme özelliğinden de bahsetmek gerekmektedir. Aynı zamanda, kudret narı ile ilgili yapılan bir araştırmaya göre, kudret narı, vücutta var olan kanser hücrelerinin yayılmasını ve büyümesini önleyici özellik de göstermektedir.

Kudret narının faydalarından yararlanmak için, kudret narı nasıl kullanılır sorusunun cevabının bilinmesi gerekmektedir. Kudret narı kullanımında, öncelikle kudret narının meyvelerinin olgunlaşması beklenir; ve sonrasında bu meyveler, çekirdeklerinden ayrılarak doğranır. Cam bir kavanoz içerisine konulan kudret narı, 3 gün kadar sonra süzülerek acı suyu akıtılır. Bir kilo kudret narı için 1 kilo zeytinyağı kullanılarak karıştırılır; ve 6 hafta kadar güneşte bırakılır. Altı haftanın sonunda ise kudret narının kullanımına başlanabilir. Kudret narı kullanımı, günde iki sefer, yemeklerden hemen sonra birer tatlı kaşığı şeklinde olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir