Lazer Epilasyon Kimlere Yapılabilir? Kimlere Yapılamaz? Yan Etkileri Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulaması, plastik cerrahi ve estetik uzmanları, dermatologlar, medikal estetik uygulamaları hakkında yeterliliğe sahip, sertifika almış kişiler tarafından yapılan bir uygulamadır. Lazer epilasyon uygulamasının alanında uzman kişiler tarafından yapılması bir gereklilik olduğu kadar zorunludur. Uygulama sırasında kişilere ve uygulamanın yapılacağı bölgelere özel olarak belirlenen dozlar, alınacak başarı oranlarını etkilemektedir.

lazer-epilasyon-kimlere-yapılabilir

Bu yazımızda lazer epilasyonu kimler yapabilir, lazer epilasyonu kimlere yapılabilir, lazer epilasyonu kimler yaptıramaz, lazer epilasyonun yan etkileri var mı, lazer epilasyonun yan etkileri nelerdir gibi konular hakkında bilgiler sunacağız.

Lazer epilasyonu kimlere yapılabilir?

Lazer epilasyonu kimlere yapılabilir sorusu sıkça sorulmakla birlikte birçok kaynakta çelişkili bilgiler yer almaktadır.

Lazer epilasyonu kimlere yapılabilir?

Lazer epilasyonu ergenlik çağını tamamlamış ve kılları ortaya çıkmaya başlamış olan erkek ve bayanlara uygulanabilmektedir. Ancak bu tam bir yeterlilik sağlamamakla birlikte herkesin lazer epilasyonu yaptırması mümkün değildir.

Daha detaylı olarak tanımlamak gerekirse 12 yaşını doldurmuş, koyu renkli kıllara sahip olan bayan ve erkekler uygulamadan faydalanabilir.

Lazer epilasyonu kimler yaptıramaz?

Lazer epilasyonu kimler yaptıramaz sorusu önemli bir cevabı içermektedir. Özellikle yukarıda bir uzman tarafından uygulanmasını söylediğimiz bu yöntemin bazı kişilere uygulanması sakıncalıdır.

Lazer epilasyonu, kalp pili bulunanlara, sara hastalarına, sarı, beyaz ya da ayva tüyü olanlara uygulanamamaktadır. Ayrıca renksiz kılları olan ya da siyah tenli olan kişilere de yine lazer epilasyonu yapılamamaktadır.

Prekanseroz cilt rahatsızlığı olanlarda, uçuklu bölgelerde lazer epilasyonu yapılmamaktadır.

Lazer Epilasyonu Kimler Yapabilir, Lazer Epilasyonu Kimlere Yapılabilir, Lazer Epilasyonu Kimler Yaptıramaz, Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mı, Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir
Lazer Epilasyonu Kimler Yapabilir, Lazer Epilasyonu Kimlere Yapılabilir, Lazer Epilasyonu Kimler Yaptıramaz, Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mı, Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir

Lazer epilasyonunun yan etkileri var mı?

Yararlı yönleri olduğu kadar lazer epilasyonunun yan etkileri de bulunmaktadır.

Lazer epilasyonunun yan etkileri;

Uygulama bölgesinde kaşıntı ve kızarıklık, deri de renk değişimleri lazer epilasyonu uygulamasında sıkça görülen yan etkiler arasında yer almaktadır.

Ayrıca lazer epilasyonu yapılan bölgede şişme, hafif ağrılar ve yanma görülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir