Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyenler Dikkat! Hormon Bozukluğu Yaşıyor Olabilirsiniz

Lazer epilasyon yaptıran kişilerin sayısı, her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle de lazer epilasyon ile ilgili, uzmanlar, lazer epilasyon yaptıranları; ve lazer epilasyon yaptırmak isteyenleri uyarmaktadırlar. Lazer epilasyon zararları, lazer epilasyon yan etkileri ile birlikte, lazer epilasyon hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan, istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için, mutlaka lazer epilasyon uygulatmayı düşünmeyin. Önce uzmanların lazer epilasyon ile ilgili vereceği bilgileri edinin:

Lazer epilasyon ile, vücudundaki aşırı tüylenmeden kurtulmak isteyen kadınların, lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerinden kurtulmaya çalışsalar dahi, sorunun temelinde yatan bir hastalık söz konusu ise, her ne kadar lazer epilasyon yapılsa da istenmeyen tüyler geri gelecektir. Bu nedenle, lazer epilasyonun zararlarından da önce, istenmeyen tüylerinizin neden bu denli fazla olduğunu araştırmanız gerekmektedir. İstenmeyen tüylerin fazlalığı ile birlikte, adet düzensizliği, saç dökülmesi, ciltte akne ve yağlanma gibi sorunlarınız da varsa, mutlaka bir hormon bozukluğunuz var demektir. Hormon bozukluğu, tüm bu belirtilen sorunların varlığına sebep olabileceği gibi, aynı zamanda da aşırı kiloya neden olabilir. Eğer siz, hormon bozukluğunun farkında değilseniz; ve istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için lazer epilasyon yöntemini tercih ediyorsanız, tedavi edilmeyen hormon bozukluğunuz, hem istenmeyen tüylerin lazer epilasyon sonrasında da geri gelmesine neden olacaktır; hem de fazla olan kilolarınıza ek olarak, vücudunuzun şekli erkek vücuduna benzemeye başlayacaktır. Bu nedenle, lazer epilasyon merkezlerine uğramadan önce, bir uzman doktor kontrolünden geçmenizde büyük fayda görülmektedir.

Lazer epilasyon yönteminin uygulanmasına karşın, yeniden istenmeyen tüylerle karşılaştığını söyleyen kişiler vardır. Biz bu kişilerin sözlerine inanarak, lazer epilasyonun, istenmeyen tüyler için kalıcı ve kesin bir çözüm olmadığını düşünmeye başlarız. Ancak uzmanlar bize şunu öğütlüyor: ”istenmeyen tüyler, kozmetik anlamda, kişileri çok fazla zorlar; bu nedenle de lazer epilasyon ve iğneli epilasyondan faydalanmaya çalışan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Ancak, istenmeyen tüylerin vücudunuzda sıklıkla görülmesinin nedeni hormon bozukluğu ise; ve siz bunu tedavi ettirmeden istenmeyen tüylerden kurtulmaya çalışırsanız, lazer epilasyon ya da iğneli epilasyonun herhangi bir faydası olmayacak; ve istenmeyen tüyleriniz geri gelecektir.”

Hormon bozukluğu ile ilgili bir sorununuz var ise, bu uzman hekiminiz tarafından, kan tahlili ile tespit edilecek; bununla beraber ultrason ile yumurtalık, ve gerekirse de böbrek üstü bezlerinin kontrolü yapılacaktır. Hormon bozukluğu görülürse; ve adet düzensizliği sorunu da varsa, o halde doğum kontrol haplarından faydalanılacaktır. Doğum kontrol haplarının kullanımı 3 – 6 ay arası bir tedavi sonrasında cevap vermeye başlayacak; ve tüylenmede azalma olacak, yeni yerlerden tüy çıkmayacaktır. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler, bu belirtilen yöntemlerle tedavi edildikten sonra lazer epilasyon uygulamasını gerçekleştirmelidirler.

4 Comments on “Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyenler Dikkat! Hormon Bozukluğu Yaşıyor Olabilirsiniz”

  1. Bundan 6 yıl önce, 3 yıl boyunca iğneli epilasyona gittim. Tüylerimde azalma oldu fakat bitmedi. Sonra epilasyona son verdim. Ben almaya devam ettikçe tekrar eski haline döndü. Ben istenmeyen tüylerden kesin olarak kurtulmak istiyorum. Hormon bozukluğu tedavisi ile kesin sonuç almak istiyorum. Öneriniz nedir?

  2. merhabalar bende hormon bozukluğu var .kilo var kıllanma var.bütün doktorlara gittim .şifasını bulamadım. adet görmüyorum.38 yaşındayım.ankarada oturuyorum 13 14 senedir adet görmüyorum.evliyim 1 oğlum var.doktora gidiyorum.şikayetlerimi söylüyorum. çocuğumun olduğuna inanamıyorlar şaşırıyorlar.bende bıktım artık zayıf olmak.kıllardan kurtulmak yüzümdekilerden sağlıklı olmak istiyorum nolur bana yardımcı olurmusunuz.teşekkürler bu arada yüzüme lazerde yaptırmıştım. baya gitti ama yeniden çoğaldı sene içerisinde

  3. adet düzensizliğim var ve doğum kontrol hapı kullanmaya başladım ve 3 ay kullanacağım. 10 gün sonra da lazer epilasyona başlayacağım.sizce başlamalı mıyım?

  4. yaklaşık 2 senedir lazer epilasyona gidiyorum evet yaptırdığım yerlerde azalma var fakat yüzde göğüste ve göbekte kıllanma var hormon bozukluğundan şüpheleniyorum öyle bi durum varsada ilacı nasıl kullanıcam şuan lazer yaptırıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir