Limon yağının cilt için faydaları nelerdir?

Limon yağı bol miktarda C vitamini içerir. C vitamini içerdiği için özellikle yağlı ciltlerde kullanımı önerilir. Çünkü yağlı ciltlerde seboreik salınım denilen fazla yağ salınımı limon yağı engeller. Sivilce oluşumun engeller. Selülit bakımında da karışımlarınızın içine limon yağı kattığınız takdirde kan dolaşımınız hızlanmış olur. Hem deri üzerinde kalan fazla yağ salınımı ortadan kalkmış olur. Hem de C vitamini dolayısı ile cilde bir parlaklık canlılık gelir.

Limon Yağının Faydaları

Limon yağı ateş düşürmek içinde kullanılabilir. Cilde uygulandığında ateş düşürücü etkisi de vardır. Hatta saf limon yağı bulunabilirse gerçekten soğuk sızma yöntemi ile elde edilmiş saf bir limon yağı diş beyazlatma da kullanıldığına dair pek çok yazıt vardır. Limon yağı uzun süreli kullanımlarda açık renk saçlarda saçın rengini açtığı da tespit edilmiştir. Ama arkasında besleyici bir bakım yapmakta da fayda vardır.

Sivilce varsa eğer ciltte bir pamuğun üzerine az miktarda limon yağını alıp cilde kompres yaparak uygulamakta fayda var. Çünkü yağı ciltte bırakmamak gerekir neticede  limon da olsa elimizdeki bir yağdır. Limon yağını bir pamuğun üzerine birkaç damla damlatarak sivilceli bölgenin üzerine baskı yaparak uygulanırsa böylece de dağılmamış olur. Selülit için kullanmayı istiyorsanız bir kaç değişik şekilde kullanabilirsiniz eğer küvetinizi dolduruyorsanız içine bir kaç damla limon suyu damlatabilirsiniz dolaşımı hızlandırmada etkisi olacaktır. Düzenli bir yağ kullanıyorsanız örneğin zeytinyağının içine biraz portakal yağı biraz zencefil yağı koyduğunuz bir karışımınız varsa içerisine ölçeğinizin 1/4 ü kadar limon yağı ilave edebilirsiniz ve aşağıdan yukarıya uygulayabilirsiniz. Saçlar içinde canlılık ve parlaklık verecektir. Özellikle açık renkli saçlarda duş sonrasında nemli saçlarına çok az miktarda parmak uçlarına aldıkları yağı kullanıp sürüp bırakabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir