Limonun Sağlığımıza Ve Temizliğimize Faydaları

Hiç kimse, limonun olumsuz etkilerini düşünmemektedir; çünkü limon, hem saymakla bitmeyen faydaları ile; hem de kullanımında sağladığı pratiklikleri ile bilinmektedir. İşte limon ile yapabileceklerinizden bazıları:

Karıncalar, evlerinizde, sizinle birlikte yaşamaya başladı ise, karıncaların yuvalarına damlatacağınız bir kaç damla limon suyu, karıncalardan kurtulmanızda size yardımcı olacaktır.

Bir adet limonu ortadan ikiye bölüp, yarısını buzdolabınızda sakladığınız takdirde, buzdolabınızda kötü koku oluşumunun meydana gelmediğini görebilirsiniz.

Mikrodalga fırınınızın temizliğinde de limondan yararlanabilirsiniz. Bir kasenin içerisine su doldurup, bu suyun içerisine de bir limonu dilimleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra, kaseyi mikrodalga fırının içerisine koyarak ısıtmalısınız. Isıtma işlemini gerçekleştirdikten sonra mikrodalga fırınınızı silerseniz, içerisindeki tüm yağ lekelerinin kolaylıkla çıktığını görürsünüz.

Bakır ya da çelik olması önemli değil; bir yüzeyi temizlemek istediğinizde, öncelikle, bir limonu ortadan ikiye bölün; sonrasında ise temizlemek istediğiniz yüzeye limonu sürün. Daha sonra gerçekleştireceğiniz temizliğin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Lavabolarınızı temizlemek için de limondan faydalanabilirsiniz. Yarım adet limon ile, lavabolarınızı temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Çamaşırlarınızı beyazlatmak için genellikle çamaşır suyu kullanırsınız. Ancak çamaşır suyunun da, hem çamaşırlarınıza zarar verebileceğini; hem de vücudunuzu tahriş edeceğini bilirsiniz. Limon da çamaşır suyunun işini görmektedir oysa ki. Çamaşırlarınızı yıkarken, son durulama suyuna yarım fincan limon suyu ekleyebilirsiniz.

Yağları çözülmeyen bulaşıklarınızın içerisine bir çay kaşığı limon suyu koyarsanız, yağların daha kolay çözüldüğünü görürsünüz.

Boru temizliğinde de kullanılan limon, boruların içerisine şu şekilde uygulanmalıdır: limon suyu ısıtılmalı; ve içerisine karbonat eklenerek boruların içerisine dökülmelidir. Tıkanmış olan boruların açıldığını göreceksiniz.

Camlarınızın da, silindikten sonra çok temiz görünmesini; ve parlamasını istiyorsanız, limon bu durumda da sizin işinize yarayacaktır. Bir kova cam silme suyunun içerisine dört yemek kaşığı limon ekleyebilirsiniz.

Mobilyalarınızı parlatmak için de, iki yemek kaşığı ile bir dilim limonu karışımından faydalanabilirsiniz.

Limon suyu, saç parlatma işleminde de işe yaramaktadır. Saçlara sürülen limon suyunun ardından güneşte beklenilen bir saatin sonrasında, saçlarınızın parladığını göreceksiniz.

Vücudunuzun herhangi bir yerinde, kesik ya da yaranız var ise; ve bu bölgenin kanadığını görüyorsanız; bir damla limon suyu, kanı durdurmak için yardımınıza koşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir