Meslek Hastalaklarından Kısa Spor Hareketleri İle Kurtulun

Ofis ortamında sürekli çalışan kişilerin, ne kadar meslek hastalığına yakalanma riski varsa; bilgisayar başında, internetten para kazanmak için evinde çalışanların da, o kadar meslek hastalığı riskine yakalanmaları olasıdır. Sorun sadece ofislerde değildir, aynı durum evler için de geçerli olabilmektedir.
Sürekli aynı pozisyonda oturmak; bel, boyun ve eklem ağrılarına neden olmaktadır. Bu ağrılardan kurtulabilmek ve meslek hastalıklarına maruz kalmamak için ise, beşer dakikalık esneme hareketleri yapmak yeterli olabilmektedir.

meslek hastaliklari

Ofis ortamında, masa başında, bilgisayar karşısında çalışan kişiler; bu çalışmalar sonucunda, sürekli aynı pozisyonda oturmalarından kaynaklanan meslek hastalıklarından kurtulabilmek için, bir takım spor hareketleri yapabilirler. Spor dediğimiz zaman, aklımıza mutlaka ağır sporlar gelmemelidir. Basit esneme hareketleri bile, spor hareketlerinden sayılmaktadır ve bu spor hareketleri içerisinde, hafif müzik ile yavaş yavaş dans etmek de yeterli olabilmektedir.

Ofis ortamında sürekli masa başında çalışan kişiler, ofis arkadaşları ile, beşer dakikalık molalar vererek yapacakları spor hareketlerini, grup olarak yapmanın da keyfini alabilirler. Belinizi, kollarınızı ve boynunuzu esnetmeniz, sizin çok fazla rahatlamanızı sağlayacaktır ve siz bunu zaman içerisinde farkedebileceksiniz.

Sürekli bilgisayar başında çalışanlar, mouse kullanımından dolayı da ellerinde ve kollarında ağrılar hissedebilmektedirler. Bu ağrıların önlenmesi için de, kollarınızın altına silikonlu yastıklar koyabileceğinizi belirten uzmanlar, sorunlu meslek hastalıklarından, basit hareketler ile kurtulabilmenizin çok kolay olduğunu belirtiyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir