Meyve Sularından Elde Edeceğiniz Vitamin Ve Mineraller

Sağlıklı yaşamı kendimize hedef edindik, sağlıklı yaşamak; ve bilinçli insanlar olmak gayesindeyiz. Bu nedenle de bitkisel ve doğal ürünlerden faydalanmayı kendimize ilke ediniyoruz. Bununla birlikte meyve ve meyve sularına duyduğumuz ilgi her geçen gün artmaktadır. Ancak, şunu unutmamak gerekir: meyvesuyu yapacaksanız eğer, konsantre; ya da paket meyvesularını değil, taze sıkılmış meyve suyunu tercih etmeniz gerekmektedir. Sizlere bu yazımızda, vitamin deposu bir takım karışımlardan bahsedeceğiz. Bu karışımlar ile, kendinizi daha iyi hissedeceğinizden eminiz.

Üzüm, bir elma; ve bir de armut ile gerçekleştirebileceğiniz meyvesuyu karışımını nasıl hazırlayacağınızı öncelikle anlatalım: Katı meyve sıkacağının haznesine yerleştireceğiniz, üzüm, armut ve elmaları sıkın. Bu karışımı, özellikle soğuk kış aylarında içmeyi tercih edin. Bu sayede, gereksinim duyduğunuz C vitaminini karşılayabilir; ve soğuk algınlıklarına karşı kendinizi koruyabilirsiniz. Bu hazırlamış olduğunuz karışık meyve suyu ile, sadece üzümden bile, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu günlük vitamin ve mineralleri karşılayabilecek özellikleri alabilirsiniz. Üzümün içeriğinde, A ve C vitaminleri; ve potasyum ile demir mineralleri bulunmaktadır. Karışım ile elde edeceğiniz diyet lifleri ile, sindiriminizi kolaylaştırabilir; bunun yanında kolay özümsenebilen şeker ile, vücudunuza yüksek bir enerji deposu elde edebilirsiniz.

Kalp dostu karışım meyve suyu malzemeleri: 1 tane muz, bir avuç çilek; ve bir avuç da yaban mersini ile birlikte su.

Karışımın hazırlanışı: tüm malzemeleri katı meyve sıkacağının haznesinden geçirerek sıkın. Ve özellikle spor yaptığınız zamanlarda, spor sonrası içerek, vücudunuza detoks uygulaması gerçekleştirmiş olun. Karışımın faydalarına gelince: çilek, kelimenin tam anlamı ile, bir antioksidan olarak tanımlanmaktadır. Çilek, hücre içerisinde birikmiş olan serbest radikalleri ve toksinleri vücuttan atan bir etkiye sahiptir. Bu uygulama ise, sizin kan damarlarınızın tıkanmasını önlemesi açısından oldukça faydalı olacaktır. Aynı zamanda da zayıf olan kılcal damarların güçlenmesini sağlamaktadır. Yaban mersininin içeriğinde ise, A, B, ve C vitaminleri ile, kalsiyum, fosfor ve demir mineralleri bulunmaktadır. Bu vitamin ve mineraller, özellikle, kansere karşı koruyucu etki göstermektedirler.

Gördüğünüz gibi, sağlığınıza kavuşmanız hiç de zor değil. Neden doğal meyvelerden elde edilen, tatları güzel bu karışımlar ile sağlığınızı korumayasınız?

One Comment on “Meyve Sularından Elde Edeceğiniz Vitamin Ve Mineraller”

  1. Doğal sıkılmış bir meyve suyunun tadını ve vitaminini hiç bir şey tutamaz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir