Meyve Suyu Sıkacağı

Kış aylarında hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı kalmanın doğal yollarında biri olan taze sıkılmış meyve sularını yapmak meyve suyu sıkacakları ile artık çok kolay.

Meyve suyu sıkacağı almanın bazı incelikleri;

Dokunmatik makinelerin kontrolü ve temizlenmesi düğmeli makinelerden daha rahat olduğundan kullanım kolaylığı sunar.

Cam haznesi olan ürünler sağlık açısından faydalı olduğu gibi kazınmaya ve eskimeye daha fazla dayanıklıdır. Ayrıca cam ürünler kötü kokulara sebebiyet vermez Makinenin içini görüp meyve ve sebzelerin istediğiniz gibi sıkılmadığını veya ezilmediğini anlayabilmek için şeffaf ya da cam kaplar daha kullanışlı olur.

Farklı meyve ya da sebzeleri karıştırmayı sevenler posa için ayrı bir kaba sahip makineleri tercih edebilir. Bazı modellerin köpüğü sıyıran ayrı bir kabı da bulunuyor.

Makinenizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız çok yüksek hızda kullanmamaya özen gösterin.

Katı meyve sıkacağının plastik olmaması, özellikle alümünyumdan yapılmış olması ve bakteri üretmemesi sağlık açısından önemli bir özelliktir.

Önemli olan makinenin sahip olduğu watt gücü değil yüksek motor gücünün sürekliliği ve sıkma esnasında hiç azalmamasıdır. Böylece meyvenin suyu daha iyi çıkaraılacağından daha fazla meyve suyu elde edilir.

Ürünün temizliğinin kolay yapılabilmeside son derece önemli olup kolay yıkanabilmesi açısından çok parçalı olmamalı hatta mümkünse bulaşık makinesinde yıkanabilir olmalı.

Meyvelerin konulduğu haznenin geniş olması önemli bir detaydır. Böylelikle bir elma kesmeden konulabilirve içecek hızlı bir şekilde hazırlanabilir.

Ürün alırken uzun vadeli kullanacağınız ve uzun vadede size ücretinin karşılığını verecek bir ürün tercih etmek daha doğru olacaktır.

Pratik Bilgi : Hızlı ve kolay bir temizlik için kabın içine sirke dökün. Sirkeli kabı birkaç dakika çalıştrıdıktan sonra suyla iyice çalkalayın. Bu şekilde makinenizdeki kalıntılardan sağlıklı bir yöntemle ve makineye zarar vermeden kurtulmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir