Nar kabuğu, Zerdeçal ve Zencefil Bileşimi İle Koronovirüsten Boğazınızı Koruyun

Çin den dünyaya ve ülkemize kadar yayılan Covid19 virüsü İster H1N1 olsun ister Koronavirüs olsun bunlar RNA denilen zarflı virüslerdir. Bu virüsün bize bulaşmasını çoğalmasını hücrelerimizi enfekte etmesini önlememiz gerekiyor. Covid19 u karşı alınacak önlemler maalesef koruyucu önlemler vücuda girdikten enfekte olduktan sonraki olanaklarımız oldukça sınırlı kalmaktadır. Koronavirüsün özelliği alt solunum yolunada geçmesi yani Akçiğere geçmesi ve orda enfekte olması burası enfekte olunca ne oluyor. Zatureye dönüşüyor ve ölümcül olabiliyor. Üst solunum yolların enfeksiyonu dediklerimiz klasik olanlar üstte kalıyor. Bu nedenle boğazımızı korumamız gerekiyor.

“VİRÜSTEN KORUNMAK İÇİN ÖNCE BOĞAZINIZI KORUMALISINIZ”

Prof. Dr. Erdem Yeşilada, “Nar kabuğu ekstraktında bulunan punicalagin etken maddesinin bu tür virüsler üzerinde öldürücü etkisi olduğunu gösteren birçok çalışma var” dedi. Kalabalık yerlere gitti iseniz. Okullar, metrolar, toplu taşıma araçları gibi insanların yoğun olduğu yerlere gidiyor isenize veyahut çevrenizde insanlar hapşırıyor, öksürüyor, tıksırıyor ise yanınızda koruyucu şekersiz pastil taşımanız gerekiyor. Bu pastili ağzınıza alıp erittikten sonra 1 saat kadar herhangi birşey yiyip içmeyeceksiniz. Çünkü mideye indiğinde bunlar etkisiz hale geliyor. Nar kabuğu ekstraktı, zencefil ve zerdeçal ekstraktı bunlar önemli bu ekstarktı bulunduran pastiller önemli neden pastil eğer biz bunları çay olarak tüketirsek bu hemen midemize gidecek şekersiz pastil olması niye önemli çünkü bu ağzınızda yapışıyor. İçerisinde doğal zampksı doğal maddeler var. 1 saat birşey yiyip içmeyin dememizin nedeni bu boğaza yapışarak vürüslerini oralara yapışmasını önlüyor. Yani koruma ağızda başlıyor.

Boğazınızda herhangi olumsuzluk hissettiğinizde günde en fazla 6 taneye kadar pastil kullanabilirsiniz diyen Prof. Dr. Yeşilada, “Virüse yakalandıktan sonra maalesef antiviral ilaç çok az. Daha sonrasında etkileri oldukça sınırlı. Ama yine de virüs vücuda girdiyse; antiviral ilaç grubu ile birlikte nar kabuğu, zerdeçal ve zencefil içeren sekersiz pastillerin kullanılması , semptomları rahatlatıyor, nefes almayı kolaylaştırıyor, yüzde 60 daha hızlı virüsler yok ediliyor.

“Öksürürken ya da hapşırırken ağız ve burnunuzu mendille ya da kolunuzla kapatın. Grip belirtileri gösteren kişilerle yakın temas kurmayın.

Kaynak: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir