Narın Faydaları Ve Nar Suyunun Faydaları

Narın faydaları, çok sayıda kişi tarafından bilinmektedir. Narın faydalarından nar suyunun faydaları ile de yararlanılabileceğinin bilinmesi gerekmektedir. Narın faydaları arasında en önemlisinin ise içerisindeki antioksidan etkisinden kaynaklandığının unutulmaması gerekmektedir. Nar suyunun faydalarına bakıldığında, bir bardak nar suyunda, on bardak yeşil çay; ve dört bardak kızılcık suyundan daha fazla antioksidan etki bulunduğu, kesinlikle akıllardan çıkartılmamalıdır. Şimdi narın faydalarından ve nar suyunun faydalarından sizlere kısaca bahsedelim:

Narın faydaları ve nar suyunun faydaları arasında ilk sıralarda, narın tansiyon düzenleyici etkisinden söz etmek gerekmektedir. Yüksek tansiyonu olanlar, tansiyonlarını düşürmek için nar ve nar suyundan faydalanabilirler; düşük tansiyonu olanlar da tansiyonlarını yükseltmek için, nardan ve nar suyundan yararlanabilirler.

Narın faydaları ve nar suyunun faydaları arasında, kalbin korunmasından da söz etmek gerekmektedir. Kalp sağlığını koruyan nar, aynı zamanda kalbin düzenli çalışmasına da yardımcı olmaktadır.

Narın faydaları ve nar suyunun faydaları arasında, vücudun enfeksiyonlara karşı korunmasından da söz etmek gerekmektedir. Vücut direncini arttıran nar, vücudun daha dirençli olmasına yardımcı olmaktadır.

Narın faydaları ve nar suyunun faydaları arasında, vücuda enerji vermesinden de söz etmek gerekmektedir. Nar yiyen; ve nar suyu içen kişilerin yorgunluklarının, kısa sürede bastırıldığı görülmektedir.

Narın faydaları ve nar suyunun faydaları arasında, idrar söktürücü özelliğinin de bilinmesi gerekmektedir. İdrarın vücuttan atılmasını sağlayan nar, vücuttaki toksinlerin vücuttan atılmasında da görevli bir meyve olarak hatırlanmalıdır.

Narın faydaları ve nar suyunun faydaları arasında sayılan, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi etkisi ile, vücudun, nar sayesinde, hastalıklara karşı daha korunaklı olduğunun söylenmesi yanlış olmayacaktır.Narın faydaları ve nar suyunun faydaları arasında, kolesterol ve kan şekeri artışının engellenmesinden de söz etmek gerekmektedir.

Narın faydaları ve nar suyunun faydaları arasında, bağırsak parazitlerinin bağırsaklardan atılması ile birlikte, iyi bakterilerin de bağırsakta tutulumunun gerçekleştirildiğinden söz etmek önemlidir.

Narın ve nar suyunun faydaları arasında ayrıca, ishali tedavi etmek, ishal oluşumunu önlemek, cildi pürüzsüzleştirmek, güzelleştirmek, ve cilt enfeksiyonlarına karşı korumak etkilerini de belirtmek gerekmektedir.

Narın içindeki beyaz etli kabuk ise vücuttaki kasların güçlenmesini sağlıyor.

Nar suyunu yavaş yavaş yudum yudum içeceksiniz narın içindeki enzimler ağız yolu ile nüfuz ediyorlar. Vücut daha çok emecektir.

Havuç ile nar suyu bir arada içilebilir. Cildinize iyi gelir.

C vitaminli meyvelerin suları ile A vitaminli meyvelerin sularının birbirine karıştırılmaması önerilir.

Direk meyveden sıkma %100 Naturel Nar Suyu tam aradığınız gibi, konsantre değil direk meyveden sıkma olan Elite Naturel Nar Suyu tercih edebilirsiniz.

Share Button

2 Comments

  1. admin 01 Kasım 2013
  2. admin 19 Aralık 2013

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir