Naturalive Doğal Diş Macunu

Naturalive Doğal Kozmetik Ürünleri firmasından daha önceden Şampuan almıştım. Geçenlerde ise yeni ürünleri olan Naturalive Diş Macunu ve Naturalive  El ve Vucut Bakım Kremi’nin satışa sunulduğunu bildiren bir mail aldım. Ürünlerinin doğal olması ayrıca  zararlı katkı maddeleri içermiyor olması dikkatimi çekmişti. Geçen  hafta Naturalive Diş  Macunundan denemek amacı ile  bir adet aldım.  Şuan kullanıyorum.  Güzel hazırlanmış bir ürün ağzınızda acı bir tat bırakmıyor. Çocuklarında severek kullanabileceği bir ürün diyebilirim. Diğer ürünü Naturalive  El ve Vucut Bakım Kremini henüz kullanma fırsatım olmadı.

Satış Fiyatı: 10,00 TL

Naturalive Doğal Diş Macunu’nun Özellikleri :

( Türkiye’nin İlk ve Tek Doğal Diş Macunu )

• Misvak, propolis ve çay ağacının antibakteriyel özellikleri sayesinde dişeti hastalıkları, aft(mantar) ve ağız yaralarını oluşumunu engeller.

• Ağızdaki bakterileri doğal olarak yok ettiğinden diş çürümelerini ve ağız kokularını önler.

• Misvak ve karbonat ile dişleri çizmeden beyazlatır.

• Hamilelerin ve çocukların kullanabileceği doğallıktadır.

•Uluslararası Diş Araştırmaları Derneği (IADR) ‘nın yaptığı araştırmalara göre propolis ve misvak;  ağız ve diş sağlığının korunmasında etkin rol oynamaktadır.

.• 120 g’ lık ambalajlarda sunulmuştur

İçindekiler: Calcium Carbonate(Kalsiyum minerali), Aqua(Su), Sorbitol(Meyve karbonhidratı), Glycerin(Bitkisel gliserin), Sodium Silicate(Mineral), Salvadore Persica Powder(Misvak granül), Carrageenan(Deniz yosunu), Propolis, Decyl Glucoside(Mısır), Aroma(Doğala özdeş nane aroması), Menthol, Tea tree extract(Çay ağacı ekstakt), Potassium Sorbate(Gıda Koruyucu)

Yaygın kullanılan bazı zararlı maddeler ve etkileri

Sodium lauryl sulfate(SLS) : Şampuanlar, sıvı sabunlar, diş macunları ve birçok temizlik ürününde kullanılmaktadır. Bu kimyasal deriden emilip, organlarda birikme yapabilmektedir. Ciltte alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilmektedir. Diğer bir araştırmada ise göz dokusuna zarar verip görme problemlerine neden olduğu görülmüştür. SLS ‘ye düşük miktarda olsa da dioksan diye adlandırılan kanserojen madde üretim sırasında bulaşabilmektedir. Bu nedenle de ayrıca risk oluşturmaktadır. Ucuz ve iyi köpük sağlama özelliklerinden dolayı tercih edilmektedir.
Fluorid : Diş macunlarında dişleri koruma amaçlı kullanılmaktadır. National Research Council (NRC) Uluslararası Araştırma Konsey’i; Fluorid yutulması durumunda ise beyin ve kemiklere zarar verebileceğini açıklamıştır. Bu nedenle özellikle diş macununu yutup yutmadığından emin olamadığımız çocuklarda fluorid içermeyen ürünler tercih edilmeli. Uzun süre kullanımda dişlere zarar verebilmektedir.
Propylene Glycol : Petrolden elde edilmiş bir maddedir. Sinir sitemine ve bazı hassas organlara zarar verebilmektedir. Cilt gözeneklerini tıkayıp akne oluşumuna sebebiyet vermektedir. Her çeşit kozmetik üründe kullanılabilmektedir. Diş macunu, antiperspirant, deodorant, şampuan, krem, ıslak mendil, sıvı sabun, duş jeli v.b.
Formaldehit : Uluslararası Kanser Araştırma Kurumu (International Agency for Research Cancer, IARC) tarafından kanserojen olarak nitelendirilmiştir. Japonya ve İsviçre’de kozmetik amaçlı kullanımı yasaklanmıştır. Özellikle temizlik ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kozmetik ürünlerde ise; şampuanlar, diş macunları, ojelerde, birçok temizlik ürününde ve bazı diş macunlarında kullanılmaktadır.
Paraben : İngiltere Reading Üniversitesi’nde incelenen 20 göğüs tümörünün 18 inde paraben tespit edilmiş ve bazı Avrupa ülkeleri tarafından kullanımı yasaklanmıştır. Her çeşit kozmetik üründe koruyucu olarak kullanılabilmektedir. Krem, şampuan, ruj, antiperspirant, ıslak mendil, diş macunları v.b.
Triclosan : ABD ‘de Virginia Üniversitesinde yapılan çalışmada;  triclosan suda bulunan klor ile birleşince zehirli madde olan kloroform gazı açığa çıktığı tespit edilmiştir. Bu gazın solunması depresyon ve kanser riskini tetiklemektedir. Triclosan ayrıca antibakteriyel özelliğinden dolayı sık kullanımda;  uygulanan yüzeydeki mikropların güçlendiğine dair bir çok çalışma var. Bu nedenle mikroplar ilaçlara karşı dirençli hale gelip, ilaçların etkinliğini azaltmaktadırlar.
Sakkarin : Suni tatlandırıcıdır. Birçok araştırmada mesane kanseri ile ilişkisi bulunmuştur.

Naturalive  El ve Vucut Bakım Kremi

.• 50 g’ lık ambalajlarda sunulmuştur

İçindekiler: Aqua(Saf su), Oilve Oil(Zeytinyağı),  Sweet Almod Oil(Badem Y.), Bees Wax(Balmumu), Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate(Zeytinyağından elde edilmiş), Glycerin, Zinc Oxide(Çinko minerali), Allantoin(Bitkisel ekstrakt), Potassium Sorbate, Sodium Benzoate(Gıda koruyucu), Lavender Oil(Lavanta Y.)

Zeytinyağı ve badem yağı ile cildinizi besleyip nemlendirir

Petrokimyasal madde, hayvansal yağ ve parfüm İÇERMEZ…

Naturalive bu ve bunlar gibi hiçbir zararlı madde içermez.

One Comment on “Naturalive Doğal Diş Macunu”

  1. Bu ürünü marketlerde bulabilirmiyiz? Sadece internettenmi satış oluyor? Doğal olarak şampuan ve deterjanda var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir