Ölü Deniz (Lut Gölü) Tuzunun Faydaları

Tüm dünyada kanıtlanmış ölü deniz tuzu faydaları doğal manikür farkı ile

Dünyanın en düşük rakımlı noktası olması (deniz seviyesinden 400 metre aşağıda) nedeni ile dünyadaki herhangi bir denizdeki mineral içeriğinden daha fazla miktarda tuz konsantrasyonuna sahiptir.

Toplam tuz yoğunluğu % 3 olan okyanus suyuna karşılık % 33ıe ulaşan tuz ve mineral yoğunluğu 10 kat fazla olan Lut Gölünün suları benzersizdir. İçeriğinde magnezyum, sodyum, potasyum, kalsiyum, bromid, iyodin, selenyum, sülfür, manganez ve benzeri 29 çeşit mineral barındırmaktadır

Vücudun en büyük kısmı olan deri, Ölü Deniz tuzlarından en büyük ölçüde etkilenen bölgedir. Deri, Ölü Deniz tuzundaki vitamin ve diğer maddelerin emilmesini sağlar. Ölü Deniz -Lut Gölü- Tuzları ve vitaminlerinin sirkülasyon ve metabolizmaya mükemmel etkileri olduğu evrensel boyutta kabul edilmiştir.

Bu tip tuzlar neden faydalıdır?

Magnezyum, hem stresle mücadelede hem de sıvıyı tutarak derinin yaşlanmasını yavaşlatır ve sinir sistemini sakinleştirir. Kalsiyum, vücutta su birikiminin önlenmesinde, sirkülasyonun artmasında ve kemikler ile tırnakların güçlenmesinde etkilidir.

Potasyum, vücuda enerji verir. derideki nem oranını dengeler ve ilerdeki yoğun egzersizler için yeniden enerji depolama açısından çok önemlidir.

Bromür asit tuzları, kas gerginliğini hafifletir ve kasları rahatlatır.

Sodyum, lenfatik sıvı dengesi (bağışıklık sisteminin işlevini görmesine yardımcıdır) için önemlidir.

Doğal Yolla Manikür

Bu mucizevi iyileştirici sular, 2000 yıldan da önceki zamanlara dayanan bir şöhrete sahiptir. Geçmişte olduğu gibi, Ölü Deniz, bir çok konaklama yerleri ve Spa tedavileri ile her yıl on binlerce ziyaretçiyi cezbetmeye devam etmektedir. Modern bilim, eşsiz mineral içeriği ile onun tedavi edici ve gençleştirici özelliklerini kanıtlamış bulunmaktadır. Zengin mineralli sularında yıkanmak için dünyanın her tarafından gelen insanlarla, doğal sağlık tedavisi ve güzellik bakımı nedeniyle Ölü Deniz -Lut Gölü-, tanınmış bir merkez haline gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir