Ozon Terapi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan ozon tedavisi, ve ozon terapinin etkileri, genel olarak hastalığın aşamasına; ve hastanın sağlık durumuna göre değişiklik göstermektedir. Fakat ozon terapi ile ilgili olarak şunu gönül rahatlığıyla söylemek mümkündür ki: ozon terapinin uygulandığı pek çok hastalığın şikayetlerinde önemli ölçüde azalmalar görülmektedir. Ozon terapinin etkili olmasının bir diğer nedeni de, kullanılan ozon tedavi yöntemi; ve vücuda verilen ozon gazının konsantrasyonudur… Ozon terapinin hangi hastalıklarda kullanıldığı hakkında da sizleri bilgilendirelim:

Ozon tedavisi, özellikle mikrop kapmış olan; ve iyileşmeyen yaraların tedavisinde; ve bununla birlikte de, tüm yaraların tedavisinde kullanılmaktadır. Ozon tedavisinin kullanıldığı durumlardan bir diğeri de dolaşım bozukluklarıdır. Ozon terapinin dolaşım bozukluklarında kullanılması, özellikle kalp, beyin; ve bacaklardaki dolaşım bozukluklarında etkili sonuç vermektedir. Ozon terapi, kanser tedavisinde de tamamlayıcı faktör olarak yararlanılan bir tedavi yöntemidir.

Ozon terapinin kullanıldığı alanlardan bir diğeri de metabolizmada meydana gelen problemlerdir. Ozon terapi, metabolik hastalıkların tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır. Vücut enfeksiyonlarında da, enfeksiyonlara karşı vücut direncinin arttırılması için kullanılmaktadır. Kronik ya da akut enfeksiyon olması fark etmemektedir. Ozon tedavisinin kullanıldığı alanlardan bir diğeri de, yaşlılığın geciktirilmesine yönelik çalışmalardır. Geriyatride de ozon terapi kullanılırken, toksin atışında da ozon tedaviden yararlanmak gerekmektedir.

Ozon terapinin faydalı olduğu daha farklı bir durum da yorgunluk halidir, kronikleşen halsizliklerde de ozon terapiden yararlanılabilmektedir. Ozon tedavi aynı zamanda, sivilcelerin tedavisi ile birlikte, sedef hastalığının tedavisinde; ve nörodermit tedavisinde de kullanılmaktadır, yani kısaca ozon terapinin, bir takım cilt hastalıklarında kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Ozon terapi, kolit problemi yaşayan kişilerde de etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Sigara bağımlılarının, sigaraya karşı olan bağımlılıklarının azaltılmasında; ve sigaradan kaynaklı vücut hasarlarında da ozon tedaviden yararlanılmaktadır.

Ozon terapiyi sporcular da kullanabilmektedirler. Sporcular için ozon tedavisi performansın arttırılmasına yönelik kullanılmaktadır. Ozon terapi aynı zamanda, görme problemi yaşayan kişiler tarafından da yararlanılması gereken yöntemler arasında yer almaktadır. Ozon terapi, nörolojik hastalıkların tedavisi ile birlikte, daha pek çok sağlık sorununun tedavisinde de kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir