Panik Atak Nasıl Tedavi Edilir?

Panik atak tedavisinde doktor rehberliği, ilaçlar ve çeşitli rehabilitasyonlar tedavide %95’e varan oranda başarı sağlamaktadır. Özellikle panik atak tedavisinde terapi, tedavinin başarıya ulaşmasında büyük bir öneme sahiptir. İlaçlar ile tekrarı önlemek mümkün olsa da terapi ile yaşanan ruhsal bozuklukları düzeltmek mümkün.

Bu yazımızda panik atak nasıl tedavi edilir, ibrahim saraçoğlu panik atak kürü, panik atak için şifalı bitkiler, panik atak için bitkisel tedavi gibi önemli konular hakkında bilgiler vereceğiz.

Panik Atak Nasıl Tedavi Edilir, ibrahim Saraçoğlu Panik Atak Kürü, Panik Atak İçin Şifalı Bitkiler, panik Atak İçin Bitkisel Tedavi

Panik atak nasıl tedavi edilir?

Panik atak tedavisinde doğru nefes alıp vermek önemli bir yer tutar. Bedenimizi kontrol etme noktasında ilk adım solunumu kontrol etmek olacaktır. Derin ve doğru şekilde nefes alarak oksijeni en uç noktalara kadar ulaştırmak mümkün.

Panik atak tedavisinde ilaç tedavisi, psikoterapi, TMS uygulamaları önemli tedavi seçenekleri arasında yer alır.

* Uzun ve dar soluklu panik atak tedavisinde kullanılan ilaçların etkisi iki hafta sonra görülmektedir. Hastalığın tedavisinde sabır ve devamlılık başarı oranını belirlemektedir.

* Ağır panik atak durumlarında ilaç tedavisiyle birlikte psikoterapi ve psikolojik destek alınması gerekebilir. Psikoterapi ile hastanın hastalığa yatkınlığını belirleyen psikolojik etmenler ortadan kaldırılmaktadır. Hastanın ataklara karşı kendini savunması ve baş etmesi öğretilir.

* İlaç tedavisi ve diğer terapi uygulamaları ile sonuç alınamıyor ise TMS uygulamalarına başvurulabilir. TMS uygulamalarında manyetik stimülasyon ile panik atak ve depresyon merkezi temelden tedavi edilmektedir. Bu tedavinin herhangi bir yan etkisi olmayıp her yaş aralığında uygulanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir