Pervin Bulgak’tan Saç Dökülmesi İçin Serum, Bitkisel Formül

Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak yıpranan dökülen saçlar için serum tarifi verildi. Özellikle mevsim geçişlerinde saçlarımız çok dökülüyor. Yazın yıpranan saçlarınıza doğal formüller ile bakım yapın saçlarınız dökülmesin.

Saç Dökülmesi İçin Serum, Saç Dökülmesi İçin Ne Yapmalı, Saç Dökülmesi İçin Ne Yapılır, Saç Dökülmesi, Saç Dökülmesine Bitkisel Formül, Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Kullanılan yağlardan alerjiniz olan varsa kullanmayınız.

Saç Dökülmesi İçin Serum Tarifi

Malzemeler;

2 yemek kaşığı arı polen

1 yemek kaşığı sızma yağı (soğuk pres sızma zeytinyağı)

1 tatlı kaşığı çörekotu yağı

1 tatlı kaşığı sarımsak yağı (doğal antibiyotiktir.)

2 yemek kaşığım arı poleni biraz su ilave edin çözülsün üzerine 1 tatlı kaşığı sarımsak yağı, 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı ve 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı ilave ediyoruz.

Bu maskeleri yaptıktan sonra çıkartmak için köpürte köpürte şampuan kullanarak değil saçlarınız kuruyken şampuanı sürün sonrasında soğuk su ile yıkarsanız hem saçlarınız canlanacak diri kalacak hemde yağ ilk yıkamanız da çıkacak çok yıpratırsanız saçınızı bu sefer sıkıntı olur yaptığınız bakım hiçbir işe yaramadığı gibi saçlı dokunuzu da bozmuş olursunuz. Bunu saç köklerinden başlayarak saç uçlarına doğru uygulayacağız streç filmle sarıp 15-20 dakika bekleteceğiz.

Bunu biraz bekletiyoruz polen yumuşuyor. Parmak uçları ile friksiyon yaparak süreceğiz. 20 dakika saç bonesi içinde bekletip ılık veya soğuk su ile yıkayacağız.

Uyarı: 15 günde 1 yapacağız. 13 yaşının altındakiler ve hamilelere önerilmiyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir