Pervin Bulgaktan Soyalı Gençleştiren Maske

Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak Doktorum programında gençleştiren soyalı bir tarif verdi.

2 yemek kaşığı soya filizini güzelce ezdik

1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı ilave ediyoruz.

1 yumurta akı (cildi geren, aynı zamanda kolajeni tetikleyen bir unsur)

Bu karışımı göz çevresi hariç tüm yüzümüze, boynumuza, dekolteye kadar süreceksiniz. Mümkünse evde varsa gazlı bez yoksa bu işler için ayırdığımız bir tülbent gazlı besin göz ve ağız kısmına gelen kısımlarını kesin. Cildinizde 15 dakika bekleyecek biraz sıvıdır çok hareket ederseniz yüzünüzden akar.

Bu maske için birazcık uzanmanızı 15 dakika dinlenmeniz gerekir. 15 dakika sonra soğuk su ile cildinizden arındıracaksınız. Soğuk su ile arındırırken aşağıdan yukarıya doğru da biraz masaj yapın ki protein birazcık daha emilsin hatta akşam yatmadan önce yapın ki gece 11 ile 3 arasında vücudumuzdaki gençlik hormonu aktivasyonunda daha da faydalı olsun. Daha derin doklara gitsin, sabah kalktığınızda inanılmaz parlak bir cilt ile uyanırsınız.

Haftada 1 uygulanabiliyor.

25 yaşının altında çok gerek yoktur. Ancak çok fazla makyaj yapılıyorsa cilt çok yıpranmış ise onlarda yapabilirler.

Yumurtaya alerjisi olanlar yapmasın. 

Kolajen nedir ; Cildimizde sürekli yenilenen, cildimiz gençleşsin, büyüsün, çocukken gelişmesini sağlayan hücreler var. Fibroblast denilen hücreler var ve bunlar sürekli üretiyorlar ve kolajen ürüyor vücudumuzda cildimiz gençleşiyor, büyüyor, gözeneklerimiz oluşuyor, uzuyoruz. Bunlar belirli bir yaşa kadar devam ediyor. Belirli bir yaştan sonra var olan kolajen sayımız azalmaya başlıyor ve bunlara çok iyi bakmamız gerekiyor. Çok iyi bakarak daha uzun yıllar bizlere eşlik etmesi gerekiyor ki cildimiz kırışmasın, yaşlanmasın.

Var olan kolajene iyi bakmak mümkünse tetikleyici gıdalar enzimler kullanmak lazım yumurta akı bunlardan biri var olan kolejeni korurken bir taraftan da fibroblastları tetikleyerek varsa bir şeyler yeni kolejenler oluşmasını tetikliyor.

Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir