Prostat Büyümesine Ne İyi Gelir, Prostat ve Şifalı Bitkiler

Prostat sağlığı için prostat belirtileri, prostat büyümesi ve prostat kanseri ile ilgili daha önceden yayınlanmış olan makalemizi okuyabilirsiniz.

Prostat Büyümesine Ne İyi Gelir, Prostat ve Şifalı Bitkiler

SAW PALMETTO; Doğal yollar ile prostat sağlığını korumak için şifalı bitkiler nelerdir. Bunlardan bir tanesi saw palmetto bitkisi , bodur palmiye ağacının yaprakları saw palmetto bodur palmiye kızıl derililerden kalan bir bitki, saw palmetto prostat büyümesine karşı veya prostat büyümesi olmuşsa tedaviye yardımcı olarak çok işe yarayan bir bitkidir.

KABAK ÇEKİRDEĞİ; Bunun dışında prostat sağlığımız için tuzsuz kabak çekirdeği öneriliyor. Kabak çekirdeğinin önerilmesinin nedeni kabak çekirdeğinin içinde yüksek oranda çinko var. Buda prostat için, erkekler için çok faydalı, genç erkekler içinde çok faydalı sperm miktarını ve  kalitesini artırıyor.

SARIMSAK; Sarımsak da prostat sağlığı için içerdiği selenyumdan dolayı faydalıdır.

ÇAKŞIR KÖKÜ; Çakşır kökü özellikle Hatay bölgesi başta olmak üzere güney bölgelerimizde yetişen bir bitki çakşır kökünü keçiler üreme zamanın da ilkbaharda özellikle gidip çakşır bitkisi ve kökünü gidip yiyorlar. Yapılan incelemelerde bu keçilerin üreme zamanında çakşır kökünü yedikleri zaman sperm miktarı ve üreme güçlerinde büyük artış olduğu gözleniyor. Bu nedenle çakşır kökü yerelde özel bir yöntemle arıtılma yöntemi ile çakşır suyu elde ediliyor. Çakşır otu kökü suyunun üreme gücü zayıf olan erkeklere, spermi az olan erkeklere olumlu etkisi var.  Çakşır kökü suyu satılıyor.

Çakşır otu kökü ve çakşır kökü suyu faydalarına bakınız.

DOMATES: Domates de prostat sağlığı için önemli bir sebze dir. Likopen içerir. Yazın mevsiminde yenmesi gerekir. Kışın yaz kurusu domates yenmesi gerekir. Yaz kurusu domatesteki prostata ve prostat kanserinden koruyucu madde olan likopen kış domatesinde olana göre 5 misli daha yüksek dolayısı ile yazın domatesi alın püre yapın, blender dan geçirin, pişirin, dip frizde saklayın veya yaz kurusu domates alarak kışın da salatalarınıza, yemeklerinize kullanın biraz zeytinyağı ile.

Domates salçasında da likopen oranı yüksektir.

Likopen içeren besinler

YEŞİL ÇAY; Yeşil çayda sadece prostat büyümesi için değil prostat kanserinden korunmak içinde faydalı günde 3-4 bardak içilmeli (kalp hastaları, tansiyon hastaları yeşil çayı lütfen sınırlı kullansınlar. Günde 2-3 fincanı geçmesinler.)

ISIRGAN OTU; Isırgan otu  bitkisi, Isırgan tohumu, Isırgan çayı, ısırgan taze bitkisi de prostat büyümesi ve prostat sağlığı için faydalı bir bitki

Uyarı: Buradaki bitkiler ile ilgili bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Şifalı bitkilerinde tıpkı ilaçlar gibi yan etkisi olduğunu unutmayınız.

Prostat Büyümesi, Prostat Büyümesine Ne İyi Gelir, Prostat Büyümesi Bitkisel Tedavi, Prostat Büyümesi Nedir, Prostat Büyümesi İçin Şifalı Bitkiler, Prostat Büyümesine Bitkisel Çözüm

One Comment on “Prostat Büyümesine Ne İyi Gelir, Prostat ve Şifalı Bitkiler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir