Radyofrekans veya Lazerle Varis Tedavisi

Radyofrekans veya Lazerle Varis Tedavisi günümüzde artık dünyada damar içi lazer, damar içi radyofrekans tekonoljisi yerleşmeye başladı. Uzun yıllar yapılan araştırmalar sonucunda güvenli bir şekilde  lazer veya radyofrekans ile yapılan tedavi gelişmeye başladı ve lazerle varis tedavisinin sonuçlarının başarılı olduğu, risklerinin az olduğunu ve tedavi başarılarının üstün olduğu görüldü. Şuan ülkemizde de lazerle varis tedavi yapılmaktadır.

Lazerle Varis Tedavisi, Radyo Rrekans Teknolojisi İle Lazar Tedavisi

Varis tedavisini ameliyatsız yapmak için kullanılan 3 tane yöntem vardır.

Bunlar ise lazerle varis tedavisi, radyo dalgaları ve köpük tedavisi

Bunlardan köpük tedavisinin başarı oranı daha düşüktür. Köpük tedavisi ile ilgili dünyada bildirilen 16’tı  tane felç vakası var.

Lazerle varis tedavisi ve son yıllara uygulanan radyo frekans tedavisi teknolojisi ön plandadır.

Radyo frekans teknolojisi şöyle incecik bir iğne ile damara giriliyor ve damarın içinden incecik bir boru yerleştiriliyor. Daha sonra bunu yukarıya doğru ilerletip kasık bölgesine yerleştiriyoruz. Ultrasonografi altında bunu uygun yere yerleştirdiğimiz anladıktan ve teyit ettikten sonra burdan enerji veriliyor. İşte bu enerji hasta olan damarı içeriden kapatıyor. Bu sistem dışı bırakılan damar artık vücuda zarar veren ve görevi başka bir damar sistemleri tarafından rahatlıklar geri alınabilecek damarlardır. Radyo frekans teknolojisi günümüzde dünyada en çok uygulanan yöntem budur.

Lazer varis tedavisinde ve radyofrekans tedavisinde anestezi yok, ameliyat gibi dikiş de yok, aynı gün tedavi sonrasında evinize gidebiliyorsunuz. İsterseniz 1 gün sonra normal yaşamınıza devam edebiliyorsunuz. Radyofrekans tedavisi yan etkisi ve sorunu pek rastlanmayan bir tedavi yöntemidir.

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Kürşat Bozkurt (www.kursatbozkurt.com)

Lazerle Varis Tedavisi, Lazerle varis tedavisi izle, Lazerle varis tedavisi nasıl yapılır, Radyofrekans Lazer, Varis, Varis Nasıl Geçer, Varis Nasıl Tedavi Edilir, Varis Tedavi Yöntemleri, Varis Tedavisi, Varis Tedavisi Nasıl Yapılır

One Comment on “Radyofrekans veya Lazerle Varis Tedavisi”

  1. varis tedavisi hakkında verdiğiniz bilgiler için sizlere çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir