Saç Beyazlaması İçin Doğal Öneriler

Erken yaşta başlayan saç beyazlaması bir çoğumuzu oldukça rahatsız eder. Stres ve kötü  yaşam koşullarıda saç beyazlamasında etkendir. Saçlardaki bu beyazlamayı yavaşlatmak için bazı doğal bitkisel kürler önereceğim.

Çörek Otu Saç Beyazlaması

Saç beyazlaması olanlar için özellikle saçlarında yeni beyazlama başlayanlar için günde 1-2 çay kaşığı kadar Çörek otu tohumunu havanda ezip yoğurt ile karıştırıp 1 ay boyunca sabah kahvaltısında yiyebilirsiniz. Çörek otu tohumun’nun ağızda bıraktğı acılığı azaltması  için havanda ezilip yoğurt ile karıştırmanız öneriliyor. Ezmeden dişlerimiz ile çiğnediğimizde  ağzımızda acılık hissi bıraktığından, kahvaltı sırasında yediklerimizin tadını alamayabiliriz.( Prof. İbrahim Saraçoğlu )

Beyazlamış saçlar için formül: Önce saçlar doğal bitkisel yağlı saf sabunla yıkanır, durulanır, ardından beyaz saçlı bölgelere çörekotu yağı ile masaj yapılıp saça bir havlu sarılır ve 15 dakika kadar bekletildikten sonra saçlar tekrar sabunla yıkanıp durulanır. Bu uygulamaya ortalama altı ay haftada iki veya üç defa devam edilir.

Çörek otu yağının haricen kullanıldığında faydaları;
Saç dökülmesini de önlüyor!
Hassas, zarif ciltler için nemlendirici
Saçı besleyip dökülmesini önler.
Beyazlamış koyu renkli saçların, tekrar kendi renginde çıkmasını sağlar.( ort. 6 ayda )
Saç dökülmesi ve kepeğe karşı saç diplerine friksiyon şeklinde uygulanır.
Egzama, kuru cilt ve saç masajı için kullanılır.

Saç Beyazlaması Ceviz Kürü

Suna Dumankaya beyaz saçlar için ceviz kürü kullanılmasını tavsiye ediyor.

Cevizin yeşil kabuklarını dövüp püre haline getirin ve bir miktar ceviz yaprağını yarım litre kadar suda kaynatıp 20 dakika demledikten sonra süzün ve püre haline getirdiğiniz ceviz kabuklarından 1 kaşık ekleyin. Elde ettiğiniz bu karışımı saçlarınıza sürüp 1 saat kadar bekleyin ve ardından ılık su ile masaj yaparak temizleyin. Beyaz saçlar için ceviz kürü nü haftada 1 kere uygulayın. Kısa sürede beyaz saçlar koyulaşmaya başlayacaktır.

Saç beyazlaması ağarması  ile ilgili çörek otu tohumu  veya ceviz kürünü uygulayan ziyaretçilerimiz yorumlarını, görüş ve önerilerini bizimle payalaşır iseler diğer ziyaretçilerimizde bu görüşlerden faydalanmış olur.

Uyarı : Buradaki kürler tedavi etmek amacı ile yayınlanmamış olup uzmanların tecrübe ve bilgileri paylaşmak amacı ile dir. Ayrıca hayatınızda hiç bir bitikiyi alışkanlık haline getirip sürekli tüketmeyiniz. Ara vererek kullanınız. Her bitkinin faydalı olması için bir hazırlnış şekli ve kullanma süresi vardır. Bu konuda uzman kişilerden yardım alınız.

Herhangi bir rahatsızlığınızda önce doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir