Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Karışım

Bu yazımızda saç dökülmesinde faydalı olan bazı yağları ile yapılan bir karışımın tarifi yer almaktadır. Saç dökülmesinin bir takım nedenleri vardır. Saç neden dökülür bunu öğrenmeki için saç neden dökülür yazımıza bakabilirsiniz. Ayrıca Bakım ve Güzellik kategorisinde yer alan saç bakımı ile ilgili tüm yazılara da bakabilirsiniz.

Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Karışım

Gerekli Malzemeler:

1 diş sarımsağın suyu

1 çorba kaşığı ozon yağı

1 çorba kaşığı argan yağı

1 çay kaşığı çamterebendin

1 çay kaşığı biberiye yağı

Uygulanışı: Karışım saç diplerine parmak ucu ile masaj yapılarak uygulanır.

Cam bir kaseye eklenen bitkisel yağları karıştırın. Biberiye yağı ve çamterebendin yağı nispeten sarımsağın kokusunu alır.

Saç diplerine masaj yaparken parmaklarınızın ucunu kullanacaksınız. Tırnaklarınız değmeyecek. Önce bitkisel karışımı saça sürün. Parmak ucu ile masaj yapıldığında o bölgede kan dolaşımı hızlanır. Kadınlar bir fırça yardımıyla boya yapar gibi de saçlarına sürebilirler.

Saçları her gün yıkamak da iyi değildir. Haftada 3 kez yıkamak saçın yağ dengesini sağlanması için doğru olacaktır. Banyo yapmanız gerekiyorsa saçınız aşırı yağlanmamış ise sadece su ile yıkamak saçın yağının azalmaması için iyi olacaktır.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkisel Karışım

2 bardak kaynayan suyun içine 1 tutam ısırgan otu, 1 tutam ceviz yaprağı ve 1 tatlı kaşığı biberiye yağını koyup 5 dakika kaynatıp 5 dk. demliyoruz. Süzdükten sonra suyu ile saç diplerine sürüyoruz. Bu karışım aynı zamanda saçı beyazlayan saç beyazlama sorunu yaşayanlar içinde etkili bir karışımdır.

Saç dökülmesi için verilen bu bitkisel karışım Dr.Feridun Kunak Show 07.02.2012 de kanal 7 deki programda verilmiştir.

One Comment on “Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Karışım”

  1. Sağlık açısından bu tip bitkilerin değerlendirilip, daha çok araştırılıp insanlığın yararına kazandırılması gerçekten çok önemli. Keşke bu konuda çalışmalara yapan daha çok bilim adamımız olsa.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir