Saç Dökülmesinde Prp Yöntemi, Prp ile Saç Tedavisi, Prp’li Saç Ekimi

Bir önceki yazımızda Prp nedir? Prp Tedavisi Nasıl Uygulanır? Prp hakkında bilgiler verdik. Prp ile tedavi bazı hastalıkların tedavisinde artık ülkemizde de kullanılıyor. Prp ile tedavi saç dökülmesinde ve prp destekli saç ekiminde kullanılan tercih edilen bir yöntemdir. Bu yazımızda ise saç dökülmesinde prp yöntemi ile ilgili bazı bilgilere yer verdik.

Saç Dökülmesinde Prp Nedir?

Kişiden alınan kan santrifüj ediliyor yani çökertiliyor. Kırmızı hücreler ayrıştırıldıktan sonra trombositten zengin bir plazma elde ediliyor. Santrifüjden geçirilen kan iki kısma ayrılıyor. Kırmızı ve beyaz kısmı yani serum kısmı, serum kısmında dibe trombosit denilen hücreler çökerek daha yoğun bir şekilde elde ediliyor. PRP tedavisinde trombositler daha yoğun hale getirilerek problemli dokuya direk olarak uygulandığında çok daha yüksek bir başarı elde ediliyor.

Prp, Prp ile Saç Ekimi, Prp İle Saç Tedavisi, Prp li Saç Ekimi, Prp Nasıl Uygulanır, Prp Nasıl Yapılır, Prp Saç Ekimi, Prp Saç Tedavisi, Saç Dökülmesinde Prp, Saç Dökülmesinde Prp Nedir

Saç Dökülmesinde Prp Yöntemi, Prp ile Saç Tedavisi

Prp tedavisinin temelinde yüz gençleştirilmesi ve saç dökülmesinin önlenmesi amaçlanmaktadır. Prp ile saç tedavisinde ozon tedavisi ve prp terapi uygulaması birlikte kullanıldığında başarı oranı artmaktadır. Tedavi aşamaları arasında,

Ozon tedavisi ile önce doku kanlanması, oksijen seviyesi artırılmaktadır. Daha sonra Prp terapi ile dokunun iyileşmesi sağlanmaktadır.

Prp Destekli Saç Ekimi

İncelen saç telleri PRP yöntemi ile kalınlaştırılıyor. Saç kayıplarının önüne geçiliyor saç ekiminden sonra çıkan yeni saç telleri de bu yöntemle güçlendiriliyor. Saç ekiminde ekim sonrasında hemen iyileşme döneminde uygulandığında yaraların daha çabuk iyileşmesi ve ekilen saçın tutunma başarısını artırma rolü oynuyor. Trombositten zengin plazma çok ince enjektörlerle zayıf saç tellerinin olduğu bölgeye veriliyor. Mezoterapi iğne uçları ile yapılıyor. Dolaşımı hızlandırıcı etkisi var ve saç köklerinin büyüme faktörlerine yoğun bir şekilde uygulanıyor. 20 dakika süren uygulama kısa sürede sonuç veriyor. Bir kaç ay içinde saçlar güçleniyor dökülme duruyor. Kişinin kendi kanı kullanıldığı için alerji riski de bulunmuyor. Ancak kanser öyküsü varlığında uygulanmaz.

PRP saç tedavisi sadece saç çıkarmak için değil birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

Prp saç tedavisi ile saçta hacimde artış daha sağlıklı, daha parlak ve canlı bir saç hacmi kazandırmaya yönelik tedavi şeklidir.

Prp saç tedavisi saç dökülmesini durduruyor. Saç tellerini güçlendiriyor. Üstelik bunu vücuda giren yabancı bir madde değil kişinin kendi kanı yapıyor. Bu tedaviye damarlarımızdaki sihirli güçte diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir