Saç Kepeklerine Bitkisel Çözüm

Kepek, günümüzde kadın erkek farketmeksizin en büyük sorunlardan birisi haline gelmiştir. Sağlık açısından bir sorun yaratmasa da ruhsal ve fiziksel açıdan kötü bir görünüme ve çöküşe neden olabilir. Çözüm aşamasında ise çeşitli bitkisel ve kozmetik ürünler, losyonlar ve şampuanlar kullanılmaktadır. Aşağıda İbrahim Saraçoğlu tarafından da tavsiye edilen saç kepeklerine bitkisel çözüm yollarını bulabilirsiniz.

Saç Kepeklerine Bitkisel Çözüm

Kepekli saça bitkisel saç maskesi – 1

Malzemeler:

  • 10 damla kadar kekik esansı,
  • 25 gr badem yağı,
  • 1 çay kaşığı tuz,
  • 5 damla limon suyu,

Hazırlanışı:

Yukarıda yer alan tüm malzemeler belirtilen miktarlarda karıştırıldıktan sonra saç derisine sürülmelidir.

Kepekli saça bitkisel saç maskesi – 2

2 çorba kaşığı kadar limon suyu ya da sirke 4 su bardağı kadar suya ilave edilerek karıştırılır. Karışım, saçlar yıkandıktan sonra saçların durulanması işleminde kullanılır.

Kepekli saça bitkisel saç maskesi – 3

Bir diğer kür olarak karakavak merhemi kullanılabilir. Karakavak merhemine, 5 gr kadar balmumu, 5 gr gül yağı ekleyip karıştırılır. Her gece yatmadan önce saç diplerine dairesel hareketler ile sürülerek masaj yapılır. Bu merhem, saçlara hacim kazandırarak parlak bir görünüm yaratmaktadır.

Saç kepeklenmesine ne iyi gelir? Nasıl geçer?

Isırgan otu, kepeklenmenin kesin çözümü olarak sunulmaktadır. Taze kaynatılmış yarım litre suya, 5 poşet ısırgan otu çayı katılır. 5-10 dakika kadar demlendikten sonra elde edilen sıvı ile saçlar yıkanır ve durulama yapılır. Ayrıca, aynı sıvıyı saçlarda masaj yapmak suretiyle de kullanabilirsiniz.

Eğer kepek ilerlemiş ve kötü bir durumda ise düzenli olarak şampuan ile yıkanan saçı, ağız gargarası ile durulayın. Durulama sonrasında saçlara, arıtıcı krem sürülebilir.

2 adet aspirin toz haline getirildikten sonra düzenli olarak kullanılan şampuana karıştırılır. Aspirin karıştırılan şampuan ile saçlar kremlendikten sonra 5 dakika kadar beklenip saçlar durulanır.

Kepek, görünüm açısından sizi rahatsız edebilir. Yukarıda kepeğe karşı denenmiş çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden herhangi birinin sonuç vermemesi durumunda bir uzman desteği almanız yararlı olacaktır.

Saç Kepeklerine Bitkisel Çözüm, Saç Kepeklerine Ne İyi Gelir, İbrahim Saraçoğlu Saç Kepeklenmesi, Saç Kepeklenmesi, Saç Kepeklenmesi Bitkisel Çözüm, Saç Kepekleri İçin Bitkisel Çözüm, Saç Kepeklenmesine İyi Gelen Yağlar, Saç Kepeklenmesi Nasıl Geçer, Saç Kepeklenmesi Nasıl Giderilir, Saç Kepeklenmesi Nasıl Önlenir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir