Saçı Beslemek İçin Ne Yapılmalı? Saçı Besleyen Maskeler

Saçlarına değer veren pek çok kişi, özellikle de bayanlar, şunu bilmelidirler ki: saçları beslemek için ne yapılmalı sorusunun yanıtları arasında, ne bir kaç günde bir saçları ne ile yapıldığı belli olmayan şampuanlarla yıkamak; ne de boyamak yer almaktadır. Saçlarınızın beslenmesini, güçlenmesini, sağlıkla ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız, saçı beslemek için ne yapılmalı sorusunun yanıtlarını bilmeniz gerekmektedir. Bu yazımızı sizlere bu amaçla hazırladık… İşte saçı beslemek için ne yapılmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan, saçı besleyen maskeler, ve saçı besleyen maske tarifleri:

Saçı Beslemek İçin Ne Yapılmalı, Saçı Besleyen Maske, Saçı Besleyen Maskeler, Saçı Ne Besler,

Saçı Beslemek İçin Ne Yapılmalı? 

Sizlere önereceğimiz, saçı besleyen maskeler, ve saçı besleyen maske tariflerini, evinizde kolay bir şekilde uygulayabileceğinizi biliyor, ve özellikle de bu amaçla seçiyoruz. İsterseniz zaman kaybetmeden, saçı besleyen maskelerin ilkini anlatmaya başlayalım:

Saçı Besleyen Maskeler

İki damla limon suyu
Bir çorba kaşığı badem yağı
Bir çay bardağı demlenmiş yeşil çay
Bir tane yumurtanın sarısı

Saçı besleyen maske olarak uygulayacağınız bu karışımı bir kap içerisinde hazırlamanızın sonrasında, saçlarınızın diplerine uygulayın, bir süre masaj yaptıktan sonra ise, 15 dakika bekleyin; ardından, bir bitkisel şampuan yardımı ile saçlarınızı temizleyin.

Saçı besleyen maske tariflerinden bir diğeri için ise gerekli malzemeleri şu şekilde vermeliyiz:

Yarım çay bardağı demlenmiş yeşil çay
Bir tane yumurtanın sarısı
Bir yemek kaşığı çam terebentin esansı
Bir yemek kaşığı susam yağı

Saçı besleyen maskeler arasında yer alan bu karışımı hazırlamalı, ve saç diplerinize uygulamalısınız. Daha sonra ise, bir bone ile saçınızı sararak, en fazla 45 dakika bekletmeniz gerekmektedir. Belirtilen sürenin sonunda, saçınıza su sürmeden direk olarak bir bitkisel şampuan ile yıkamalı, ardından da soğuk su ile durulamalısınız…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir