Saçkıran İçin Ne Yapmalı?

Daha önceki yazılarımızda saçkıran nedir, saçkıranın nedenleri nelerdir, saçkırana ne iyi gelir gibi saçkıran hakkında bilgi veren yazılarımız olmuştu. Bu yazımızda saçkıran için ne yapmalı, saçkıran için ne yapılmalı, ne yapabilirim diye soranlar için bir takım bitkisel karışımlara yer vereceğiz. Elbette öncelikle saçkıran sorunu için tıbbi tedavi almanız ve doktorun vereceği reçeteleri uygulamalısınız. Burada saçkıran için yer alan bitkisel öneriler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bazı bünyeler burada yer alan bitkilere karşı reaksiyon gösterebileceği ve bitkilerinde ilaçlar gibi yan etkilerinin bulunduğunu unutmamalıyız. Uyarılara dikkat etmeliyiz.

Saçkıran tedavisinde atalarımız saçlı deriye sarımsak sürerlermiş bu yanlış bir uygulama değil ancak kokusu ve birazda olsun asidin saç diplerini öldürebileceği bilinmelidir.

Saçkıran İçin Ne Yapmalı?

* Saçkıran için sarımsak kullanılmaktadır. Sarımsak tuzla ezilir, saçların döküldüğü yere sürülür. 3 saat sonra yıkanır.* Vazelin ile sarısabır krem durumuna getirilir. Saçkıran olan yere günde 5-6 defa sürülür. Bu formül de etkilidir.

* Soğan suyu ve zeytinyağı saç diplerine sık sık sürülerek saçların çabuk çıkması sağlanır.

* 1 tatlı kaşığı vazelinle, bit tatlı kaşığı sarı zırnık karıştırılır. Saçların döküldüğü yere sürülür. Etkili ve çok faydalı olan bir formüldür.

 

Share Button

2 Comments

  1. admin 06 Aralık 2013
  2. eda 21 Ağustos 2014

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir