Saçkıranın Tedavisi Nedir? Saçkırana Ne İyi Gelir?

Bugün gelişen tıp karşısında saçkıranın net bir tedavi şekli bulunmamaktadır. Çoğunlukla hastalar iyileşme kendiliğinden olsa da, ilaçlı tedaviye ihtiyaç duyulabilir. Tedavide,

Saçkıranın Tedavisi Nedir? Saçkıran Nasıl Tedavi Edilir?

* Kortizon kullanılabilir. Dökülen bölgeye enjekte edilen kortizon saç çıkışını hızlandırmaktadır. Sadece enjeksiyon yapılan bölgede yeniden büyüme ve gelişim görülecektir.
* Çeşitli losyonlar ve alkol karışımları kullanılabilir.
* Kortizonlu ilaçlar, minoksil ve ditranol tedavide kullanılmaktadır.

Saçkıran tedavi edilebilir bir hastalıktır biraz zor olmakla birlikte tedavi de bir takım aşamalar var. Kişinin psikolojisi uygunsa saçların kendi kendine dahi çıkabileceğini söylenebilir. Eğer kişi buna inanıyorsa gerçekten bir süre sonra saçları kendi kendine çıkabilir. 

Saçkıran tedavisinde atalarımız saçlı deriye sarımsak sürerlermiş bu yanlış bir uygulama değil ancak kokusu ve birazda olsun asidin saç diplerini öldürebilmesinden dolayı buna benzer tedavi yöntemleri geliştirilmiş.

Saçkıran tedavisi, saçkıran nedir, saçkıran bitkisel tedavisi, saçkırana hangi bitkisel karışımlar iyi gelir, saçkırana ne iyi gelir, saçkırana sarımsak nasıl sürülür, saçkırana sarımsak tedavisi, saçkıran tedavisi ibrahim saraçoğlu

Saçkırana hangi bitkisel karışımlar iyi gelir?

* Bir miktar taze çiriş yumrusu mikserde öğütülerek suyu sıkılır. Daha sonra bu sıvı bir bez yardımıyla dökülmenin olduğu bölgeye sürülür.
* Yine kızıl akçaağaç yaprakları, mikserde öğütülerek sıvısından ayrılır. Sıvı, bez yardımıyla dökülmenin görüldüğü bölgeye sürülür.
* Bir baş soğanı sıkarak sıvısından ayırınız. Bu sıvıyı saçkıran olan bölgeye bir tülbent yardımıyla sürünüz.
* Bir diş sarımsak tuz ile karıştırılarak sıvı halde dökülme görülen bölgeye sürülür.
* Tütün yaprağı da tedavide kullanılabilir. Yine mikser yardımıyla yapraktan ayrılan sıvı dökülme görülen bölgeye bir bez yardımıyla sürülmelidir.

Saçkıran Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu saçkıran hastalığı için bir kür vermiştir. Sakçının bitkisel tedavisi için kullanılan İbrahim Saraçoğlu saçkıran kürü; 1 avuç kırılmış ceviz içi ile 1 bardak suyun karıştırılması ve bu karışımın benmari tekniği ile 1-2 saat kaynatılması ile elde edilir. Bu şekilde saçkıranın bitkisel tedavisi için İbrahim Saraçoğlu saçkıran kürü elde edilmiş olur ve bu kür haftada 1 defa, toplamda 5 hafta boyunca uygulanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir