Safra Kesesi İltihabı Nedir? Safra Kesesi İltihabı Nasıl Tedavi Edilir?

Önceki yazılarımızda safra kesesi taşları ve safra kesesi ameliyatı ile ilgili sizlere çok önemli bilgiler yer verdik, bu yazımızda ise safra kesesi iltihabı nedir, safra kesesi iltihabı nasıl tedavi edilir, safra kesesi iltihabı nasıl geçer  bu soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Safra kesesi iltihabı, Safra Kesesi İltihabı Nasıl Geçer, Safra kesesi iltihabı nedir, Safra Kesesi İltihabı Olanlar Nasıl Beslenmeli, Safra Kesesi İltihabı Olanlar Ne Yemeli, Safra Kesi Taşı Olanlar Ne Yemeli

Safra Kesesi İltihabı Nedir? Safra Kesesi İltihabı Nasıl Tedavi Edilir?

Safra kesesi iltihabı kesedeki taşların safra kesesinin çıkışını tıkması ile ve kesenin boşalamaması sonucu sıvının içinde bakterilerin üremesi ve bununda dışında doğru çıkması ile akut  kolesitit denilen tablo oluşur. Hastanın ciddi akut ağrısı olur ve acilen başvurur. Ateşi olur. Bu duruma safra kesesi iltihabı denir. Böyle bir hastada ilaç tedavisi yapılır. Ama gerilemez tıkanıklık devam ederse safra kesesi tıkanıp çok zayıf bir yerinden delinebilir. İçindeki safra ve taşlar karın içine akabilir. Bu kötü bir tablodur. Çok sık görülmez ama  oluştuğu zaman hastanın hayatını cidden tehdit edebilecek bir tablodur. Böyle durumlarda acil ameliyat yapılıyor. Diğer durumlarda safra kesesi taşları, polipleri, safra kesesi çamuru, safra kesesi kanserleri, safra kesesinin çalışamaması ve ona bağlı anatomik bozukluklar ve bunların hepsi safra kesesinin tamamen alınmasını gerektiriyor. Ameliyatların %99.9 kapalı yöntemle yapılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir