Sağlık Sorunlarına Çözüm Lavanta Yağı

Lavanta aromatik yağlar arasında en güzel kokuya sahip olan ve en çok kullanılan bitkisel ürünler arasında yer almaktadır. Lavanta yağı, bugün başta kozmetik sektörü olmak üzere sağlık, temizlik gibi sektörler içerisinde de aktif olarak kullanılan bir bitkisel üründür. Bitkisel yağlar arasında ticareti en aktif olarak yapılan ve yetiştiriciliğinde en iyi gelir oranlarını sunan lavanta yağının birkaç damlası bile tahmin edemeyeceğiniz doğal güzellikleri size sunabilir. Lavanta yağının kullanıldığı alanlar ve hangi sorunlara çözüm olabileceğini gelin beraber inceleyelim.

Malum, kış aylarındayız ve soğuk havalar etkisini oldukça artırmaya başladı. Bu aylarda cildinizde oluşan çatlaklar, yaralanmalar bazı kozmetik ürünleri ile kapatılabilir ancak bu kısmi bir çözüm sunacaktır. Lavanta yağı ile bu bölgelerde onarım sağlayabileceğiniz gibi cildin nem dengesini korumasına yardımcı olabilirsiniz.

Vücutta oluşan kötü kokular birçok kişinin ortak sorunlarından birisidir. Bu kötü kokuları gidermek için kullandığınız deodorantlar ve diğer kremler birkaç saatlik bir koruma sağlasa da kalıcı bir çözüm sunmayacaktır. Birkaç damla lavanta yağı ile bu kokulardan daha uzun süre kurtulabilirsiniz.

Saçlarda oluşan kepek, saç diplerinde oluşan yaralar ve saçların kaybolan doğal dengesi yine lavanta yağı ile çözümlenebilir.

Cilt yanıklarında ilk müdahale soğuk su ile yıkamak olmalıdır. Ancak yanığın ilerleyen saatlerde yarattığı acıyı azaltmak için ekstra ürünler veya kremler kullanmanız gerekebilir. Lavanta yağı katkılı ürünler yanıklarda oluşan acıyı asgari düzeye indirecek ve yanığın daha hızlı sürede iyileşmesini sağlayacaktır.

Böcekler, arılar ve diğer hayvanların sokması sonucu oluşan şişlikleri azaltmak ve acıyı dindirmek için yine lavanta yağından yararlanabilirsiniz.

Oda spreyleri ve diğer hoş kokulu ürünler, içerdiği diğer kimyasallar nedeniyle solunum yolları üzerinde tahrişe, yaralanmalara ve diğer sorunlara yol açabilir. Ancak ev içerisinde hoş koku yaratırken aynı zamanda mikroplardan kurtulmak istiyorsanız lavanta yağı içerikli koku ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Uyku sorunlarınız mı var? Çözümü uyku hapları ve alışkanlıklarınızda mı arıyorsunuz? Yapacağınız ilk şey yattığınız yastığa birkaç damla lavanta yağı damlatmak olmalıdır. Bu sayede daha uzun ve huzurlu bir uyku evresi geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir