Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İster misiniz? Bunu Deneyin!

Günümüzde çoğu insanın ortak sorunu saç yıpranmaları ve saçta oluşan hacimsizlik. Saç, kadın olsun erkek olsun güzellik bakımından en değer verdiğimiz noktalardan biri. Zaman zaman hava koşullarından, saç şekillendirici aletlerden, sağlıksız şampuanlardan, jölelerden ya da  kimyasal içerikli boyalardan dolayı saçımıza olmayacak işkenceleri yapıyoruz. Ve sonuç, saç dökülmeleri, yıpranmalar ve kepeklenmeler… Saçımızı kaybedeceğimizi anladığımızda doğal yöntemlere yöneliyoruz.

Tüm bunlarla başa çıkmak için denememiz gereken yöntemlerden biri ise Bıttım sabunu. Bıttım sabunu, Güneydoğu Anadolu Bölgemizin  Siirt ilinde yetişmekte olan Siirt fıstığının aşılanmamış halidir.Çitlembik yapraklarının yağından üretilmektedir. El yapımı olan Bıttım sabunu Siirt iline mahsustur.Bu sabun %100 doğal olmasıyla birlikte, yapımında hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. İçinde barındırdığı yağ ise, mucizevi bir şekilde yenilenmeye yardımcı niteliktedir. Aynı zamanda Bıttım sabununu kalıp halinde bulabileceğiniz gibi, kullanımında zorlanmamanız bakımından küçük sabun halinde de alabilirsiniz. Bıttım sabununun kullanımı ise şu şekilde olmalıdır:

bıttım sabunu

Bıttım sabununu saçınıza masaj yaparak uygulayın ve düzenli bir şekilde kullanımını sağlayın. Aksi takdirde hiçbir sonuç alamazsınız. Bu sabun %100 doğal olduğu için kullandığınız süre zarfında yanında başka hiçbir kimyasal madde kullanmamanız gerekmektedir. İçinde barındırdığı yağ saçınızı besleyeceği için saçınızı hergün yıkamamalısınız. Eğer hergün yıkarsanız sabunda bulunan yağ saçınızda kalmayacaktır ve uygulanan saç terapisinden bir sonuç alamayacaksınız. Bu yüzden kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir.

            Bu mucizevi sabunun faydalarını sayacak olursak :

1-%100 doğal bir sabundur. Bu sayede saçınıza hiçbir şekilde zarar vermez

2-Saçtaki kaşınmaları ve meydana gelen tahrişi önler

3-Saç köklerini besleyerek, saçın uzamasına yardımcı olur.

4-Saça hiçbir şekilde yan etkisi yoktur ve gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

5-Saç dökülmesini önler ve engeller.

6-Güçsüz saçlara hacim ve parlaklık kazandırır. Saçı dış etkenlerden korur.

7-İçerisinde yağ olduğu için, saçı yumuşak hale getirir

8-Beyazlayan saçlarla savaşır, zamanla saçları güçlendireceği için siyahlaşmasına yardımcı olur.

9-Kepek oluşumunun önüne geçer ve kepeği engeller.

10-Saçtaki yağ dengesini ayarlar.

11-Saçta kullanıldığı gibi aynı zamanda vücudunuzda da kullanabilirsiniz. Antiseptik bir özelliği olduğu için vücuttaki mikropları öldürücü özelliği vardır.

12-Varisleri giderir.

13-Gözenekleri açarak vücudun rahatlamasını ve nefes almasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir