Sandaloz Sakızı ve Elma Sirkesinin Zayıflamaya Etkisi

Sandaloz sakızı kristale benzer zayıflamaya yardımcı sakız olarak da bilinir pek iyi tadı olan bir şey değildir. Sandaloz sakızı Kuzey Afrika’da yetişen 5-6 metre yüksekliğindeki bir ağaçtan elde edilen bir üründür. Bu ağacın gövde ve dalları çiziliyor akan sıvı katılaştırılarak donduğu zaman limon tuzuna benzer bir hale geliyor.

Sandaloz Sakızının Ne Gibi Faydaları Vardır?

Sandaloz sakızının yağları çözücü etkisi vardır. Aynı zaman da metabolizmayı hızlandıran sandoloz sakızının faydaları arasında tansiyonu dengelemesi, kolesterolü düşürücü etkisi de yer alırken bunların dışında tokluk hissi vericidir. Sandaloz bir diğer faydası da bağırsakları çalıştırma özelliğidir.

Elmanın kabuklarında pektin vardır.

Sandaloz Sakızı Zayıflatırmı?

Sandoloz sakızı elma sirkesi ile birlikte kullanıldığında zayıflamaya etkisi oldukça artıyor.

Sandaloz Sakızı Ve Elma Sirkesi 

Bir fındık büyüklüğünde sandoloz sakızını havanda toz haline gelene kadar eziyoruz. Sabahları aç karna sandaloz  sakızı tozunu yutuyor ve ardından 1 bardak ılık suya 1  çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip içiyoruz.

Uyarı: Sandaloz sakızını hamileler, emziren anneler ve küçük çocuklar kullanmamalıdır.

Sandaloz sakızı ve elma sirkesi ile yapılacak olan karışım verilen tarife göre sabah akşam aç karna içilirse yağların erimesine yardımcı ve inceltici bir etkisi olduğu söyleniyor.

Midesinde ülser olanlar ve şiddetli bir şekilde sirke gibi mayalı gıdaya alerjisi olanlar verilecek olan bu tarifi uygulamayazlar.

Sandaloz Sakızı Ve Elma Sirkesi Kürü Dr. Ender Saraç tarafından verilmiştir. (31.10.2012)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir