Şeker Krizi Belirtileri Ve Şeker Krizi Çözümleri Nelerdir

Sağlık konusunda alınması gereken önlemlerden sürekli bahsedilmektedir. Ancak bazı durumlar vardır ki, bu durumlardan kaçınmak oldukça zordur. Örnek vermek gerekirse, sıklıkla çevremizden duyduğumuz bir söz vardır: ”şeker krizim tuttu…” Neden insanların şeker krizi tutar bunu bilir misiniz? Herkesin şeker krizi tutar mı sizce? Yoksa ağız alışkanlığı mı olmuştur şeker krizi? Şeker krizi herkeste olmaz elbette; ve canınızın her tatlı istediğinde şeker kriziniz tutmuş demek de değildir.

O halde nedir şeker krizi? Şeker krizinin belirtileri nelerdir? Eğer sizde, bahsedeceğimiz şeker krizi belirtilerinin tamamı bir arada bulunuyorsa, siz o zaman şeker krizinizin tuttuğunu düşünmelisiniz. Canınız her tatlı istediğinde şeker krizinizin tuttuğunu düşünmemelisiniz, ancak, her tatlı istediğinizde, koşarak mutfağa geçiyor; ve mutlaka tatlı birşeyler yemek istiyor; yemeyince sinirleniyorsanız, o halde sizin acilen bir doktora başvurmanız gerektiğini de belirtmekte fayda var diyebiliriz…

Şeker krizi belirtilerini anlatmak gerekirse: Şeker krizi belirtileri, susuzluk, cinsel isteksizlik; ve uykusuzluktur diyebiliriz. Canınız tatlı istediğinde, şeker krizi belirtileri de sizde mevcutsa, o halde ”şeker krizim tuttu” lafınız doğruluk payı içerecektir. Şeker krizi belirtilerini hissettiğinizde yapmanız gereken bazı şeyler de vardır elbette; şeker krizi çözümlerinden de yeri gelmişken kısaca bahsedelim:

Şeker krizi çözümleri arasında ilk sırayı tarçın almaktadır. Günlük 2 – 4 gram arasında tarçın kullanımı gerçekleştirirseniz eğer, şeker krizi belirtilerinden kendinizi koruyabilirsiniz. Şeker krizi belirtilerinden sizi koruyan başka bir bitki de stevya bitkisidir. Stevya bitkisi, şeker krizi çözümleri arasında sayılabilecek en değerli bitkilerden bir tanesidir; ancak tarçının yerini aldığını söyleyebilmek de yanlış olacaktır. Şeker krizi çözümleri arasında, yulaf betaglukanından da bahsetmemiz doğru olacaktır.

Tarçın, sadece şeker krizi belirtileri görüldüğünde kullanılması gereken bitkilerden değildir. Tarçını, kan şekerinizi düzenlemek amacı ile de kullanmanız önerilmektedir.  Şeker oranını %20 oranında düşüren tarçın, şeker hastalarının kullanmaları gereken bitkilerden de bir tanesidir. Tarçını toz halinde, yiyecek ve içeceklerinizin içerisine karıştırarak, her gün düzenli olarak kullanmanız, şeker krizi çözümleri arasında yer alan etkin bir yöntem olarak sizlere önerilmektedir. Şeker krizi çözümleri arasında yer alan tarçını kullanarak, diyet yapan kişilerin de şeker ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri mümkün hale gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir