Selülitten Bitkisel Yöntemler İle Kurtulun

Selülit, tüm bayanların hayatlarını olumsuz yönde etkileyen cilt sorunlarından biridir. Ergenlik çağına giren her genç kızın hormonal gelişmeleri sonucu selülitli bir vücuda sahip olabileceklerini göz önüne alırsak, tüm bayanların, bu sorunlarla baş etmek zorunda olduklarını anlamamız çok daha kolay olacaktır. Değişik yaş gruplarında farklı kişilerde oluşan portakal kabuğu görünümünü, selülit için bitkisel öneriler ile yok ederek, ilaç ya da akupunktur gibi tedavilerden kurtulabilirsiniz.

Selülit için bitkisel önerileri uyguladığınız takdirde, evlerinizde bulunan malzemeler ile basit karışımlar elde ederek, bu baş belası selülit sorunundan kurtulabilmeniz olasıdır. Biz de sizlere selülit için bitkisel öneriler sunarak, işinizi biraz daha kolaylaştırmaya çalışacağız.

Selülit için bitkisel öneriler arasında ilk sırada yer alan, haftada iki kez uygulanan selülit bölgesinde ciddi anlamda azalma gösterecek olan mısır unlu masajın malzemeleri kolay bulunabilir ve uygulamanız da oldukça kolaydır.

Mısır Unlu Masajın uygulaması şu şekildedir: küçük bir avakado çekirdeği, bir kağıda sarılarak dövülür. (Avakado çekirdeğinin kağıda sarılarak dövülmesinin sebebi, döverken çekirdeğin herhangi bir sıçramaya maruz kalmamasıdır.) İyice öğütülen Avakado çekirdeği, 4 çorba kaşığı mısır unu ile karıştırılarak steril küçük bir şişenin içerisine konulur. Bunun sonrasında, 2 çorba kaşığı aloe jel, 1 yemek kaşığı soğuk pres ile preslenmiş üzüm çekirdeği yağı, 6 damla ardıç yağı ve 6 damla limon yağı bir kasede iyice karıştırılır. Bu karışımın içerisine, daha önceden hazırlayıp şişeye koymuş olduğunuz mısır unu ve avakado çekirdeği karışımından 2 tatlı kaşığı ilave ederek karıştırın.
Mısır unlu karışımı, selülitli bölgelere, önce vücut spreyi sıktıktan sonra, dairesel hareketlerle sürerek yedirin. 15 dakika bekledikten sonra ise ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada iki kez yaptığınızda, selülitlerinizin ciddi anlamda azaldığını göreceksiniz.

Selülit için bitkisel öneriler denildiğinde, akla gelen ikinci uygulama ise, anti selülit masaj yağıdır. Bu masaj oldukça pratik ve uygulanması kolay bir yöntemdir. 2 çorba kaşığı badem yağı, 5 damla havuç yağı ve 5 damla jojoba yağı ile karıştırılarak vücuttaki selülitli bölgelere sürülür.

Selülit için bitkisel önerilerin arasında kafein masajı da yer almaktadır. Kafein, selülit tedavisinde sıkça kullanılan maddelerden biri olması nedeniyle, ünlü modeller ve film yıldızları tarafından sıkça yaptırılan kafein masajı, selülit için etkili çözümlerden bir tanesidir. Haftada iki kere uygulanması ile başarılı sonuçlar veren kafein masajı, şu şekilde yapılmaktadır: ılık kahve telvesi, vücuttaki selülitli bölgelere sürülür. Ve sonrasında streç folyo ile bu bölgeler sıkıca sarılır. Bu şekilde yarım saat bekleyen kişi, bu beklemenin ardından, bir oklava ile streç folyonun üzerinde yuvarlak hareketler çizmeye başlar. Sonrasında ise, streç folyo çıkartılarak, vücutta kalan kahve telveleri el yardımı ile alınır.
Pek çok cilt sorunu için başvurulan bitkisel öneriler, selülit için de oldukça makul yöntemlerdir ve uygulandıklarında, düzenli kullanım sonrasında başarlı sonuçlar alınması mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir