Şems Arslan’dan Cildi Sıkılaştıran Doğal Duş Jeli Tarifi

Kanal D de bugün 15 Ekim 2012 Pazartesi günü Doktorum programına konuk olan Kimyager ve Güzellik Uzmanı Şems Arslan izleyicilere süper tarifler verdi. Önce gripten koruyan doğal antibiyotik çayı tarifini anlattı. Daha sonra ise cildimiz için gerekli vitaminleri anlattıktan sonra ve cildi sıkılaştırmak için duş jeli tarifini verdi.

Kimyager Ve Güzellik Uzmanı Şems Arslan’dan Cilt İçin Süper Vitaminler:

B, C ve E Vitaminleri güzelleştiriyor.

C vitamini bu mevsimin en önemli vitaminidir. Günlük olarak portakaldan alabiliriz. Sarı biberde C vitamini değeri yüksektir. Kekiği haftada 1 defa alabilirsiniz.

Günlük B vitaminini yer fıstığından alabilirsiniz. Ton balığından alabilirsiniz.

Şems Arslan’dan Cilt Bakımı İçin Çok Özel Tarifler:

Cildi Sıkılaştıran Doğal Duş Jeli

Malzemeler:

1 kükürtlü sabun
500 gr kaynar suyu
3yk moomiyo çamuru
2yk. Pamuk yağı

Ardıç katranlı kükürtlü sabunu rendeliyorsunuz. Pamuk yağı cilt için iyidir. Badem yağı da eklenebilir. (1 yemek kaşığı) sedefi olanlar bu karışımı deneyebilirler. Üzerine sıcak su ekliyoruz. Bunu karanlık bir yerde 24 saat bırakıyorsunuz. Ayak kokusu, saçta yağlanma varsa, mantar varsa bu duş jeli iyi gelebilir.

Havuç E vitamini içerir. E vitamini bizi güneşten koruyoruz. Cilt lekelerine karşı havuç yağı öneriliyor. E vitamini deposu havuç yağı
Yaz bitti güneş yanığınız var bunun etkilerini geçirmek için cilt altındaki melanini dengelemek gerekir.

Havuç iyice temizlemecek üzerinde hiç siyah nokta olmayacak 1 bardak havucu rendeliyoruz. 500 gr ayçiçek yağı kavanozun içine aktarıp kapatabiliriz. Bunu sıcak suyun içinde benmari usulü ile ısıtıyoruz. Bu türlü ürünlerin dozajı önemlidir. Benmari yapınca kapağını açık bırakıyoruz. 

Sabah , akşam bir tatlı kaşığı alabilirsiniz.

Kaynak: www.kanald.com.tr/Doktorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir