Şems Arslan’dan Gripten Koruyan Doğal Antibiyotik Çayı

Kanal D nin popüler sağlık programı Doktorum’da 15 Ekim 2012 Pazartesi günü Kilo vermenin kolay yolları, gripten koruyan doğal antibiyotik çayı, Şems Aslan’dan cilt bakımı için çok özel tarifler programda yer alacak.

Doğal Antibiyotik Çayı (Masala Çayı)

Karışımı hazırlarken baharatların gramları ölçüleri çok önemlidir. Dikkat ediniz.

Bu karışım 2 kişiliktir.

Malzemeler:

5 bardak sıcak su
4-5 tane karanfil
5 karabiber tanesi
5 kakule (kakule’ye kalp ve düşük ve yüksek tansiyon hastaları dikkat etmeli)
az çörek otu

1 yemek kaşığı bal
4 tatlı kaşığı siyah çay
2 bardak süt

Bu çayı demliyoruz hızlı zayıflamak içim günde 3 defa içebilirsiniz. Grip, soğuk algınlığına karşı etkili, bağırsakları temizler.

Bu baharatlar 3-4 dakika bekledikten sonra demlenecek bu çayın içinde bulunan B vitaminidir. İlkbaharda ve sonbaharda B vitaminini doğal yollar ile almak gerekir. B vitamini yaşlanmayı geciktirir. Baharatlar demleninde çayı üzerine ekliyoruz ve tekrar bekliyoruz. Bu arada süt ve balı karıştırıp bekliyoruz. Demliğin üzerine sütü ilave edeceğiz. Üzerine tatlandırmak için balı ilave edebiliriz. Pekmez de kullanabilirsiniz.

Bu grip, bakteri, anjin için iyi gelen bir içecektir. Bu çayı kullandığınızda cildiniz sıkılaşır. Metabolizmayı hızlandırır. Hafızayı düzeltir.

Kaynak: www.kanald.com.tr/Doktorum

UYARI: Her hangi bir hastalığınızda tedavi için mutlaka doktora danışın ve size önereceği tedavi yolunu seçiniz. Bitki ve baharatların da ilaçlar gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir