Sertleşme Sorunu Nedenleri ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme Sorunu ve Çözümü Hakkında

Günümüzde 40 yaş üstü erkeklerin %70’i sertleşme sorunu yaşıyor. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde cinsel isteğe rağmen sertleşme nedeniyle cinsel ilişkiye girememesi, birçok erkeğin cinsel yaşamını olumsuz etkiliyor. Erkeklerde bu durum yalnızca cinsel yaşamı değil aynı zamanda sosyal yaşantıyı da olumsuz etkileyebiliyor.

Genel olarak bu sorunu yaşayan erkeklerin birçoğu rahatsızlığı kabullenmemekte ve tedaviyi reddetmektedir. Ancak doğru yöntemler ile bir uzman desteği alarak bu sorunu atlatmak ve daha iyi bir yaşama kavuşmak mümkün.

Sertleşme (Ereksiyon) Düşmanları Nelerdir?

Sertleşmenin aşamaları, sinirsel uyarılma, sağlıklı bir damar yapısı, uygun hormonal değişimler ve sağlıklı psikoloji olarak gösterilebilir. Erkeklerde cinsel istek olmasına rağmen sertleşme gerçekleşmiyor ise sertleşme problemi vardır. Sertleşme genellikle 40 yaş üstü erkeklerde sık görülmekle birlikte nadiren daha erken yaşlarda da görülebilir. Sertleşmenin başarısız olmasında etkili olan faktörler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

1) Çeşitli kronik hastalıklar,

2) Cerrahi operasyonlar,

3) Alkol, sigara gibi zararlı madde kullanımı,

4) Diyabet,

5) Sinir yıpranması ve damarlarda meydana gelen daralma.

Erkeklerin yaşadığı bu problemin bir sorun olarak tanımlanabilmesi için cinsel ilişkiyi önleyici bir etkiye sahip olması ve sık tekrarlaması gerekmektedir. Unutulmaması gereken, erkeğin yaşamış olduğu özgüven eksikliğinin bu gibi sorunları doğuracağıdır.

Sertleşme Sorunu Tedavisi, Sertleşme Sorunu Nedenleri, Sertleşme Problemi Nedenleri, Sertleşme Sorununa Bitkisel Çözüm, Sertleşmeye Kesin Çözüm, Sertleşme Sorununa Çözüm

 Ereksiyon Sertleşme Bozukluklarının Temel Nedenleri

1) Psikolojik Etmenler

Kıskançlık, aldatma ve aldatma korkusu, tecrübe sahibi olmamak, ortamın uygunsuzluğu, özgüven eksikliği, şizofreni, depresif rahatsızlıklar, korkular ve suçluluk duygusu.

2) İlaç kaynaklı Etmenler

Alkol ve zehirlenmeler, nikotin kullanımı, tansiyon ilaçları, kalp ve damar ilaçları, idrar söktürücüler, antidepresan ve uyuşturucu bağımlılığı

3) Damarsal Etmenler

En sık karşılaşılan durumdur. Kan akışının yeterince sağlanamaması, kanın peniste tutulamaması, damar sertliği gibi sorunlar, damarsal etmenleri oluşturmakta.

4) Nörolojik Sebepler

Sinir hasarı, merkezi sinir sistemi rahatsızlıkları, şeker hastaları ve alkol bağımlılarında görülen sinirsel rahatsızlıklar, travmalar ve penis yaralanmaları.

Doktora danışmayı unutmayın!

Bu gibi sorunlarda erkekler bir uzman desteği almaktan çekinirler. Bunda toplum baskısı, utangaçlık, durumu kabullenememe gibi etmenler öne çıkar. Ancak sorun çoğu zaman basit bir takıntıdan ya da önemli bir rahatsızlıktan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle sertleşme sorunu yaşayanlar, vakit kaybetmeden ve çekinmeden bir uzman desteği almalı.

Sertleşme sorununa karşı alınabilecek önlemler nelerdir?

Kalp ve damar hastalıkları var ise mutlaka doktora başvurulmalı,

Aşırı sigara ve alkolden kaçınılmalı,

Uyuşturucu kullanımından kaçınılmalı,

Spor aktivitelerine ağırlık verilmeli,

Stres ve sıkıntı faktörlerinden uzak durulmalı.

Sertleşme Sorunu Tedavisi, Çözümü

Sertleşme sorununda tedavi nasıl gerçekleşir?

Tedaviye öncelikle hastanın beklentileri göz önüne alınarak başlanmaktadır. Tedavide hasta ve partnerin ortak alacağı kararlar, tedavi sürecini hızlandırabileceği gibi tedavinin olumlu sonuçlanmasına da katkı sağlayabilir.

Sertleşme sorununda tedavi genellikle ameliyat dışı müdahaleler ile gerçekleşmektedir. Ancak bazı özel durumlarda cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulabilir. Bu gibi hastalarda diğer tüm metotlar olumsuz sonuçlandığında son seçenek protez olmaktadır. Doğru seçim yapıldığında penil protezler hasta ve partnerin yaşantısını düzenler ve fonksiyonlar normale döner.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir