Sezeryan ile Doğum Nasıl Olur İzle

Sezeryan doğum, hastanede planlı bir şekilde yapılan bir doğum yöntemidir. Hamileliğin 39. haftasına den gelecek bir şekilde doktor hamile olan kadına randevu verir. Doğum gününden 1-2 gün önce ameliyatı yapacak olan doktor hamile olan kadını muayene eder. Doğum gününden önceki gece kadın yiyecek ve içecekten kesinlikle uzak durması gerekir. Uyandığı zaman kahvaltı etmeyip hiçbir şey içmeden hastaneye gitmesi gerekir.

Sezeryan ile Doğum Böyle Oluyormuş  (+ 18)

http://www.dailymotion.com/video/xdpigc

Hastanede doğum günü rutin kontroller yapılır. Gebe olan kadına ameliyat elbisesi giydirilir. Bağırsakları tamamen boşaltılır ve doğum yapacak olan kadın son bir kez tuvalete gider ve daha sonra ameliyat işlemine başlanır.

Ameliyathanede kadına damardan verilen bir ilaç ile uyuması sağlanır ve anestesi yapılır.

Karnın alt bölümüne iç çamaşırı izinin olduğu kısma cilde ortalama 15 santim civarında yatay bir kesim yapılır.

Cilt kesildikten sonra cilt altında bulunan yağ kısmı kesilir. Kasları sarmakta olan koruyucu kılıfa ulaşılır. Bu kılıfta kesilir ve daha sonra kaslara zarar vermeden yanlara doğru açılır. Periton ismi verilen bölümden rahme ulaşılır. Rahmin alt kısmına yatay bir kesik atılır. Bebeğin çıkmasına yetecek büyüklükte genişletilir. Böylece sezeryan doğum gerçekleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir