Siğil Tedavisi Nasıl Olur? Siğil Tedavisinde Bitkisel Çözüm

Öncelikle siğillerin neden oluştuğunu ve nasıl tedavi edildiğini, türleri ve şekilleri ile özetleyelim.

HPV Nedir?

Siğil, cildin üst bölgesine ve mukoza tabakasına yerleşen HPV olarak adlandırılan bir virüse ait enfeksiyondur. Siğiller, görünüm açısından görüldüğü bölgeye özgü bir görünüm kazanmakta ve genel olarak cilt rengi ile aynı, sert, tırtıklı bir yapıya sahip olmaktadır.

Siğillerin Tedavisi İçin Ne Yapılmalı, Siğil Tedavisinde Bitkisel Çözüm, Siğil Tedavisi İbrahim Saraçoğlu, Siğil Tedavisi Nasıl Olur, Siğil Tedavisi Wartner, Siğil Tedavisinde Kullanılan Bitkiler, Siğil Tedavisi Şifalı Bitkiler

Siğil Tedavisi Nasıl Olur?

Sık görülen siğil çeşitleri nelerdir?

Ellerde görülen siğiller: El, avuç içi, parmak araları ve parmakların üst kısmında görülen siğiller en sık karşılaşılan hastalık grubudur. Bu bölgelerde görülen siğillerde bozulan deri yapısının büyük etkisi bulunmaktadır. Çocuklarda sık görülen bu tür, tırnak yiyen kişilerde etkili olmaktadır.

Ayak ve ayak taban bölgesinde görülen siğiller: Ayak ve ayak taban bölgesinde görülen siğiller, nasır şeklinde farklı bölgelerde tek, tek ya da gruplar halinde etkili olabilir. Ayrıca ayak bölgesinde farklı alanlarda görülen siğiller daha sonra birleşerek daha büyük bir enfeksiyonu ortaya çıkarabilir.

Düz Siğiller: Vücut üzerinde herhangi bir alanda görülebilirler. Ancak çoğunlukla saç ve yüz bölgesinde etkili olup, düz ve yumuşak bir yapıya sahiptir.

Genital Bölgede görülen siğiller: Bu tip siğiller cinsel ilişki sırasında bulaşabilir ve kesinlikle tedavi şarttır. Tedavi edilmediği durumlarda kansere dönüşebilir.

Siğiller nasıl bulaşır?

Siğiller genel olarak doğrudan temas yolu ile aktarılmaktadır. Etkili olma ve görülme süreleri uzun olup, oluştuktan sonra uzun bir süre fark edilemeyebilirler. En ciddi olanı ve en çok risk oluşturanı genital bölgede görülen siğillerdir. Ortak kullanılan eşyalar, havlu ve temizlik ürünleri, terlik ve havuzlar siğillerin daha hızlı yayılmasında etkilidir.

Siğil tedavisi oldum ancak tekrar ortaya çıktı

Siğil tedavilerinde tekrarlama sık görülen bir durumdur. Bunda siğillerin yeterli süre boyunca izlenmemesi ve tedavinin yarım bırakılması etkilidir.

Çeşitli hastalıklar nedeniyle azalan vücut direnci siğillerin artışına ve tekrar görülmesine neden olabilir.

Stres, sıkıntı faktörleri tedavinin aksamasına neden olmaktadır.

Siğillerin Bitkisel Tedavisi, Siğil Tedavisinde Bitkisel Çözüm Önerileri

Siğil tedavilerinde öncelikle bir doktora başvurmak ve uygun tedaviyi aramak şarttır ancak bu şekilde sonuca ulaşamadığınız durumlarda aşağıda yer alan siğillerin bitkisel tedavi yollarını uygulayabilirsiniz. Fakat bu yöntemleri uygularken yayılmasını önlemek için önlem almayı unutmayın.

Ada soğanını ezdikten sonra siğil olan bölgenin üzerinde bekletin.

Siğil olan bölgenin semizotu ile ovulması şifa bulunmasını sağlar.

Söğüt külü ve sirke karıştırıldıktan sonra hamur haline getirilerek siğilin üstüne konmalıdır.

Bir dal asma ya da söğüt çubuğu kesildikten sonra içinden akan sıvı siğilin üzerine damlatılmalıdır.

Bir tutam siğil otu yaprağı ve sapı iyice ezildikten sonra sıvı hale getirilir. Bu sıvı ile günde 3 defa siğil olan bölge yıkanmalıdır.

Yukarıda tarifini verilen siğil kürleri sadece el parmaklarındaki ve ayak tabanlarındaki siğiller için etkilidir.

Uyarı: Hastalıkları tedavi etmek, 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitedeki bilgiler sağlıklı yaşam tavsiyeleridir. Sitede yer alan kürler ve yazı içerisinde geçen bitkileri kullanmadan önce adı geçen bitkilerin yan etkilerine bakınız ve alerjiniz olup olmadığınızı konrol ettiriniz.

Bitkisel çözüm önerileri sadece bilglendirme amaçlıdır. Tedavi ve teşhiş için mutlaka doktorunuza danışınız.

4 Comments on “Siğil Tedavisi Nasıl Olur? Siğil Tedavisinde Bitkisel Çözüm”

  1. Ellerimde siğiller vardı incir ağacının sütünü sürerek kurtuldum. Herkese tavsiye ederim.

  2. Geçmişteki deneyimler incir sütünün eldeki ve parmaklardaki siğillerin geçirilmesine yardımcı olduğunu söylüyor. Özellikle incirin yeni çıktığı mevsimde ağacın dalından koparttığınız incirin sapını kıvamlı yapışkan süt gelinceye kadar sapını kopartmaya devam edin. Sonra siğilin üzerine sürün. Özellikle birkaç sürüşten sonra hafif yanma hissedeceksiniz bu iyi işarettir.
    Ya da incir ağacının yaprağını koparttığınızda çıkan sütü siğilin üstüne sürün biraz yanacaktır ama bu da iyileştiğini gösterir.

  3. Ellerimde siğiller vardı cevizi yeşil vakti ortadan ikiye bölerek sigillerın üzerıne sürterek kurtuldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir