Siğil Tedavisi, Siğiller İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Siğil, virüs kaynaklı bir hastalık olması sebebiyle vücuda alınacak herhangi bir ilaç ile tedavi edilememektedir. Siğil hastalığı için tedavi olarak farlı çözüm önerileri bulunmaktadır. Bunlar, krem, losyon ya da daha ileri hastalıklarda lazer tedavisi olabildiği gibi, doğal ve bitkisel tedavi yolları da olabilir.

Ellerdeki Siğiller Nasıl Geçer

Ellerdeki Siğiller Nasıl Geçer, Ayaktaki Siğil Nasıl Geçer

El, ayak ve parmaklarda görülen bu kötü görünümlü kabarcıklar günümüzde görünüm kadar kişinin psikolojisi üzerinde de olumsuz bir etki yaratmaktadır. Ancak bitkisel çözüm önerileri ile bu kaba görüntülerden kurtulmanız mümkündür. Siğil tedavisinde el ve ayak bölgesinde kendini gösteren bu kabarcıklar, şiddetli ve normal olarak ağrılar yapabilmektedir.

Ayaktaki Siğil Nasıl Geçer

Uyarı: Ellerinizde, ayaklarınızda veya vücudunuzun farklı bölgelerinde siğiller varsa siğil tedavi için doktora görünmeniz ve doktorun önereceği tedavi şeklini uygulamalısınız. Siğiller için bitkisel çözüm bilgilendirme amaçlı olup herhangi teşhis ve tedavi amacı taşımaz. Siğiller için mutlaka uzman bir doktora danışınız.

Siğil Tedavisi, Siğiller İçin Bitkisel Çözüm

Siğil tedavisinde uygulanabilecek bitkisel yollardan bazıları şunlardır,

1-Bir parça aşma ya da söğüt dalı ortadan ikiye kesilerek içindeki sıvı siğil olan bölgeye akıtılır.
2-Taze, yeni koparılmış incir dalı ya da yaprağından akan beyaz sıvı, yine siğillerin üzerine sürülmek suretiyle uygulanır. Bu işlem sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanabilir.
3-Bir avuç söğüt yaprağı yakılarak kül içerisine 2 çorba kaşığı sirke karıştırılır. Daha sonra bu karışım siğil olan bölgelere sürülür.
4-Bir fincan soğan suyuna, iki çorba kaşığı kadar limon suyu karıştırınız. Bu karışım üzerine bir tatlı kaşığı kadar ezilmiş, kuru sarımsak ekleyin. Yaklaşık 15 dakika kadar bekledikten sonra elde etmiş olduğunuz karışımı bir pamuk yardımıyla siğil olan bölgelere sürün. Yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra bu sefer ezilmiş sarımsakları daha önce pamuk ile sürmüş olduğunuz karışımın üzerine bırakın. 10-15 dakika sonra bölgeyi yıkayabilirsiniz.
5-Bir miktar siğil otu yaprağı ve sapını ezerek suyunu çıkarın. Bu suyu günde üç kez siğillerin üzerine sürün.
6-Az miktar elma sirkesine, birkaç limon kabuğu koyduktan sonra bir hafta kadar bekletin. Daha sonra bu karışımı bir bez yardımıyla siğil olan bölgelerde 1-2 saat kadar bekletin.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir