Siğiller Nasıl Tedavi Edilir? Siğilden Nasıl Kurtulurum?

Siğiller nasıl tedavi edilir?

Siğil ile karşılaşan kişilerin ilk sorduğu soru siğillerin nasıl tedavi edileceği ve siğilden nasıl kurtulacağıdır. Siğil deri bölgesinde en çok görülen rahatsızlıklardan birisidir. Siğilleri deride oluşan iyi huylu tümörler olarak tanımlamak da mümkündür. Ancak bu iyi huylu tümörler gerekli tedavinin uygulanmadığı durumlarda ciddi sağlık sorunlarında dönüşebilir.

Bir virüs olan ve bu virüs etkisinde enfeksiyon olarak ortaya çıkan siğiller, deride bulunan hücreleri etkileyerek hücrelerin çoğalmasına ve normal değerlerin üzerinde keratin üretilmesine neden olmaktadır. İlk görüldüğünde toplu iğne kadar olan siğillerin nasıl birkaç ay içerisinde bir bezelye ya da nohut büyüklüğüne ulaştığı merak edilir. Bu yazımızda siğillerin nasıl oluştuğu, kimlerde görüldüğü ve nasıl tedavi edileceğine dair bazı soruları yanıtlayacağız.

Siğiller Nasıl Tedavi Edilir, Siğilden Nasıl Kurtulurum, Siğil Bulaşıcı Mıdır, Siğil İçin Kesin Çözüm, Siğilden Kurtulma Yolları, Siğil Tedavisi Nasıl Olur

Siğil nasıl oluşmaktadır?

HPV adı verilen bir virüs etkisinde oluşan siğilin 77 farklı türü bulunmaktadır. Bazıları iyi huylu olup kanser yapıcı niteliğe sahip olabilirler.

Siğil kimlerde daha çok görülür?

Her yaştan insanda siğil görülme ihtimali aynıdır ancak özellikle 10-20 yaş arasında her 10 kişiden birinde siğil görülmektedir.

Siğil nedeniyle başka bir hastalık oluşabilir mi?

Vücudun herhangi bir alanında görülen siğillerde sayı az ve etki küçük ise başka bir hastalık riski bulunmamaktadır. Ancak tedavi sonrasında sayı artıyor ve tekrarlıyor ise bu bağışıklık sisteminin zayıf olduğunun bir göstergesidir. AIDS gibi çeşitli hastalıklara karşı hastanın takibe alınması gerekebilir.

Genital bölgede görülen siğillerde özellikle kadınlar büyük bir risk altındadır. Tedavi edilmediğinde bu bölgede oluşan siğiller rahim ağzı kanserine yol açmaktadır. Tedavi süresince ve her 6 ay da bir doktor takibi yapılmalıdır.

Siğiller bulaşır mı?

Siğil virüsünün sağlıklı bir deride etkili olması mümkün değildir. Ancak hasar görmüş bir deri üzerinde kolaylıkla yayılabilirler. Siğil bulaşıcı bir rahatsızlık olup, ortak kullanım alanları ve eşyaları, tokalaşma ve öpüşme gibi yollar ile bulaşabilir.

Siğiller Nasıl Tedavi Edilir, Siğilden Nasıl Kurtulurum, Siğil Bulaşıcı Mıdır, Siğil İçin Kesin Çözüm, Siğilden Kurtulma Yolları, Siğil Tedavisi Nasıl Olur

Siğilden Kurtulma Yolları

Siğillerden nasıl kurtulurum, siğil tedavisi var mıdır?

Siğil tedavilerinde %100 başarı olmasa da tedavi sonucu genellikle olumludur. Amaç siğili tamamen yok etmek ve tekrarlamasını önlemektir. Tedavide şu iki aşama büyük önem arz eder.

Tedavi doğru uygulanıyor mu?

Hasta bağışıklık sistemi yeterince güçlü mü?

Yakma, jel, krem, asit salisilik, çeşitli solüsyonlar ve bitkisel öneriler ile tedavi mümkündür.

One Comment on “Siğiller Nasıl Tedavi Edilir? Siğilden Nasıl Kurtulurum?”

  1. benım elımdede cıktı 1 seneye yakın elımde gecmedı krem felan kullanıyorum ama banamısın demıyor ne yapmalıyım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir