Sivilceli Ciltler İçin Gül Maskesi

Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak’ın Kanal D Doktorum programında sivilceli ciltler için gül maskesi tarifini öneriyor. Sivilceli ciltler için uygulanacak olan gül maskesini yapmak için neler gereklidir.

1 yemek kaşığı gül suyu ve gül yağı (Gül suyunun alkolsüz olanı kuru ve normal ciltlere tavsiye ediliyor. Cildiniz yağlı ise alkollü olabilir.)

1 yemek kaşığı kayısı yağı

1 yemek kaşığı da kabak çekirdeği yağı

1  yemek kaşığı tatlı badem yağı

4-5 yemek kaşığı beyaz kil

1 ampul E vitamini

Cildi canlandırmak için, hücreleri yenilemek için. gözenekleri açmak için, nemlendirmek için içerisine yağlar koyduk her birinden

İçerisine kek kıvamına getirmek için 4-5 yemek kaşığı beyaz kil ilave ediyoruz. Beyaz kil konulmasının nedeni beyaz kil her tür cilt tipine uygundur. Grimsi, yeşil olan killer daha çok yağlı ciltlere uygundur. Beyaz kil ısıyı daha çok geçirir.

Daha sonra 1 ampul E vitamini içerisine eklenir. Karıştırırken ahşap kaşık yada spatula kullanılması iyi olur. Olabildiğince az çelikle temas etmeleri gerekir. Kullanılan malzemeleri cam veya ahşap olması tercih edilmelidir.

Bu maske fazla yapılıp saklanmamalıdır. Bunu yapar yapmaz hazır cilde göz çevresi hariç sürülmesi gerekmektedir. Gazlı bezin göze gelecek kısımlarını keserek açık bırakabiliriz. Yüze aşağıdan yukarıya doğru sürülür

Gül maskesi cilt gençleştirici ve sivilcelerin etrafındaki yeni oluşmuş kırmızı lekelerin giderilmesini de sağlar.

http://oynat.cubecdn.net/doktorumvod/mp4/2012/4/11/1324.mp4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir