Siyah Noktalar İçin Ev Yapımı Maske, Siyah Noktalara Çözüm

Bugün doktorum programına katılan İstanbul Güzellik Uzmanları Odası Başkan Vekili Cilt Uzmanı Aylin Görgün siyah noktalar için ev yapımı maske, ev yapımı cilt toniği ve canlandırıcı salatalık maskesi tarifleri verdi. Bu tarifleri ayrıntıları ile not aldık. Tarifler ise şöyle;

Cildimiz havadaki oksijeni alıyor ve karbonhidrat veriyor. Her cildin yağ ifrazatı farklıdır. Bu noktada her ciltte siyah nokta oluşmaz.

Kuru ve normal ciltlerde ifrazat daha az olur. Yağlı ciltlerde ifrazat fazladır.

Bazı citler de siyah  nokta oluşmaz. Cildimiz normal kuru bir cilt ise siyah nokta olamayacaktır. Yağlı cilt ise havadaki yağ dışarı çıktığında havadaki oksijen onu yakıyor ve o noktanın için de siyahlaşıyor. Siyah nokta tamamı temizlenmediğinde bakteri ve sivilce oluşumuna zemin sağlıyor.

“Siyah Noktaları Tırnakla ve Elimizle Sıkmıyoruz”  Tırnak iz yapar.

“Siyah nokta kararmış cilt yağıdır”

Siyah noktalar için sütlü karışım tarifi

Sıkmak iyi değildir.

Cilt için tonik nasıl yapılır?

Siyah Noktalar İçin Ev Yapımı Maske

Malzemeler

1 kaşık süt

1 kaşık toz jelatin alıyoruz

Kase

Maske fırçası

Mikrodalga fırında veya normal fırında yüksek ısıda 1 dakika bekletiyoruz. bir fırça yardımı ile siyah noktalı bölgeye sürünüz 15 dakika geldiğinde soyulabilir bir maske haline gelecek soyulabilir bir maske haline geldiğinde onu bir ucundan tutup tamamen kaldırıyoruz ve bütün siyah noktalar o kaldırdığımız jelatinin üzerine yapıştığını göreceksiniz. Sürülebilir kıvamda olacak. Isısını ve kıvamını kontrol ettikten sonra sürüyoruz.

Özellikle siyah nokta çene ve burun bölgesinde olmaktadır. Çıkardığınızda siyah noktalar üzerinde oluyor. Hafif kalın olacak şekilde bal kalınlığında sürüyoruz. Çok çabuk donar. Donduğunda kaldırınız.

Bunu her gün yapmamız doğru değil haftada 1 yapılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir