Sizin de Saçlarınız Bakımlı Olsun

Sac-Bakimi-Evde

Saç, bir bayanın sadece baş örtüsü değil, aynı zamanda dişiliğini simgeleyebildiği araçlardan bir tanesidir. Bu nedenle de saç bakımı çok önemlidir. Saçlarımızın sürekli boyalı ya da şekil verilmiş olmasını bu sebepten dolayı isteriz.

Sac-Bakimi-Evde

Ancak saç bakım ürünlerinin oldukça pahalı olduğu da bilinmektedir. Peki saç bakım ürünleri pahalı diye biz saçlarımıza bakmayacak mıyız? Tabi ki bakacağız, hem de saçlarına bakanlar son zamanlarda sadece bayanlar değil aynı zamanda erkekler iken, biz bayanlar olarak kesinlikle saçlarımıza bakım uygulamaları yapmak zorundayız. Ürünlerin çok pahalı olmasını ise çok fazla aklımıza takmamıza gerek yok. Bitkisel saç bakım önerileri ile saçlarımızı tüm yıpranmalardan, dökülmelerden ve jole gibi saçlarımıza zarar veren bakım ürünlerinin olumsuz etkilerinden koruyabilmemiz mümkün.

Bitkisel saç bakım önerileri ile, saçlarımızdaki dökülmeleri, kepeği, yağlanmayı ve benzeri pek çok sorunu çözebiliriz. Ve tüm bunları, evimizin mutfağında bulunan malzemeler ile yapabiliriz. Sizlere, saçlarınızı daha güçlü ve sağlıklı bir hale getirebilmeniz için, bir kaç bitkisel saç bakım önerisinde bulunmak isteriz; Saç derinizin güçlenip, kan dolaşımınızın hızlanması için, saçlarınızın diplerine, hindistan cevizi sütü ya da aloa vera jeli ile haftada 3 kez masaj yapmalısınız. Bu ürünlerden biri ile saç diplerinize yapmış olduğunuz masaj uygulamasından sonra yarım saat bekleyerek saçlarınızı ılık suyla yıkayın.

Saç derinizin güçlenerek saçlarınızın daha sağlıklı olmasını istiyorsanız, kafa derinize, bal ve yumurta sarısı karışımının masajını da yapabilirsiniz. Bu masajın da uygulama süresi yarım saattir. Ardından saçlarınızı yine ılık su ile durulamanız tabsiye edilir.

Saç dökülmesini önlemek için, saçlarınıza günde 3 – 4 sefer, badem yağı ile masaj yapmalısınız. Bir kaç günün sonrasında saç dökülmelerinizin azaldığını göreceksiniz.

Saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız, saçlarınızı yıkadıktan sonra, elma sirkesi ve ada çayı karışımı ile durulamalısınız.

Kel bir bölgede saç çıkmasını istiyorsanız, bu bölgeyi kırmızı bir renk alana kadar soğanla ovalayın; ardından da bal sürün. Kısa zamanda saçlarınızın yeniden çıkmaya başladığını göreceksiniz.

Aloa vera ve triphala isimli bitkisel tozu karıştırarak saçlarınıza 5 – 6 ay boyunca düzenli olarak masaj yaparsanız da, saç diplerinden yeni saçların çıktığını ve saçlarınızın daha gür olduğunu görebilirsiniz.

Saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biri de demir eksikliğidir. Demir eksikliğini gidermek için bol miktarda havuç suyu içerek alfalfa tüketebilirsiniz.

Saç bakımını yapmak için bu kadar basit formüller kullanılan bitkisel saç bakım ürünleri ile, saçlarınızın daha taze, canlı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

One Comment on “Sizin de Saçlarınız Bakımlı Olsun”

  1. ssaçlara badem yağı ile masaj yapmak önemli bir ipuçu,başarılı bir yazı olmuş,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir