Şok Dalga Tedavisi İle Sertleşme Sorununa Çözüm

Günümüzde dünya genelinde erkeklerin en temel sorunlarından biriside sertleşme problemi. Dünya genelinde önümüzdeki 20 yıl içerisinde 300 milyonun üzerinde erkeğin sertleşme sorunu ile karşı karşıya kalması bekleniyor. Ülkemizde ise bu oran daha yüksek gibi. Her 10 erkeğin 7’si sertleşme sorunu ile karşı karşıya kalıyor.

Sertleşme Sorunu, Sertleşme Sorunu Çözümü, Sertleşme Sorunu Tedavisi, Sertleşme Sorunu Hakkında Bilgi, Erkeklerde Sertleşme Sorunu, Cinsellikte Sertleşme Sorunu, Sertleşme Sorunu Yaşıyorum Ne Yapmalıyım

Sertleşme Sorunu Yaşıyorum Ne Yapmalıyım?

Sertleşme sorununa karşı tedavide bugün ilaçlı tedaviden, enjeksiyona ve ameliyata kadar farklı yöntemler uygulanıyor. Ancak birçok kişi hem çekindiği için hem de yan etkilerinden dolayı tedavilere yanaşmamakta.

Bugün ülkemizde ilk defa kullanılmaya başlanan yüksek enerjili şok dalga tedavisi hakkında bilgi vereceğiz. Bu tedavi yöntemi ile hem performansa bağlı şikayetler ortadan kalkıyor, hem de tedavi etkisiyle oluşan yan etkiler azalıyor.

Şok Dalga Tedavisi İle Sertleşme Sorununa Çözüm

Yüksek enerjili şok dalga tedavisi nasıl uygulanıyor?

Yüksek enerjili şok dalga tedavisi, vücut dışında üretilerek cinsel bölgeye odaklanabilen yoğun enerjili basınç dalgaları kullanılarak gerçekleştiriliyor. Bu dalgalar sayesinde cinsel bölgede doku ve damarlarda elastikiyet anlamında önemli iyileşmeler meydana geliyor.

Yüksek enerjili şok dalga tedavisi ile damar hasarları en aza inerken, yeni damar gelişimi de teşvik edilmiş oluyor. Angiogenez adı verilen bu tedavi ile doku esnekliği ve elastisinde artış meydana gelmekte. Sonuç olarak sertleşme sorununa kökten çözüm getirilmiş oluyor.

Tedavi ortalama kaç seans sürmekte?

Şok dalga tedavisi kişiye ve sorunun büyüklüğüne göre değişen seans sürelerine tabi tutuluyor ancak haftada 1 uygulama ile ortalama 7 haftada istenilen performansa ulaşılmış oluyor.

Şok Dalga Tedavisinde Başarı Oranı Nedir?

Uzmanlar bu tedaviyi yalnızca sertleşme sorununu ortadan kaldırmasıyla değil aynı zamanda damar hasarları ve çeşitli doku sorunlarını gidermesi nedeniyle de tavsiye ediyor. Yapılan klinik çalışmalar ve araştırmalar ile başarı oranı %70-85 arasında değişmekte.

Tedavinin avantajları nelerdir?

Tedavinin en önemli avantajı ayakta yapılması ve herhangi bir anestezi gerektirmemesidir. Cerrahi bir işlem olmadığı için tedavi sonrasında herhangi bir ağrı gözlenmez. İlaçsız bir tedavi olup başarı oranı diğer tedavilere göre oldukça yüksektir.

Şok dalga tedavisi kimler için uygundur?

Kimlere uygun olduğu dışında çoğu tedavi yönteminde dışarıda tutulan, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, uç damar hastaları, kalp ve damar hastalığı olanlar, kalp krizi ve şeker sorunu yaşayanlar, sertleşme sorunu ve penis eğriliği olanlarda bu tedavi yöntemi tavsiye edilmektedir.

Yüksek Şok Dalga Tedavisi nasıl gerçekleşiyor?

İlk adımda sorun tespit edilerek gerekli müdahale yöntemi belirleniyor. Doppler ve nörolojik incelemeler ile sorunun büyüklüğü tespit ediliyor. Hastaya uygun bir tedavi şekli belirlendikten sonra, işleme geçiliyor. Uygulamada uzman tarafından penise şok dalgalar veriliyor ve ortalama 10-15 dakikada tüm işlem tamamlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir