Su İçemeyenler Ne Yapmalı? Su Neyle İçilebilir?

Su yaz kış her zaman içmemiz gereken hayatımız boyunca eksik etmemiz gereken ve yerini hiçbir şeyin tutamayacağı beden sağlığımız, cilt sağlığımız için gerekli olan önemli bir içecektir. İçeceğimiz suyun sertlik derecesi yani Ph da önemlidir. İçtiğimiz suyun  pH 7’nin aşağısı ise su asidik, pH 7’nin üzeri bazik sudur. Uzmanlar içilen suyun Ph nın 7 nin üzerinde olması gerektiği ve bunun sağlığımız için faydalı olduğunu söylüyor.

Bazı kişiler su tüketmekte zorlanırlar suyun tek başına tadından hoşlanmazlar. O zaman suyun içine tarçın, limon gibi eklenebilecek doğal ürünler ile suyun içimi kolaylaştırılabilir. Buna göre insülin direnci olanlar ve tatlıya düşkün olanlar suyun içine 1 çubuk tarçın atabilirler. Bir sürahi suyun içine atabilirsiniz. Tarçını sürahinin içinde bekletir ve  gün içinde bu suyu tüketebilirsiniz. Pankreasın salgıladığı şekeri bertaraf eden maddeden tarçında var. Başka bir lezzet isterseniz bu defa limonu dilimleyip veya elmayı dilimleyip atabilir yada fesleğen yaprakları ile suyunuza farklı lezzetler katabilirsiniz.

Su İçemeyenler Ne Yapmalı Su Neyle İçilebilir

Eğer lezzetle ilgili bir sorun yoksa o halde suyun içine biraz limon birazda karbonat atabilirsiniz. Vücuttaki asidi alsın diye karbonat eklenir. Karbonat muhteşem bir asit önleyicidir. Birçok  hastalığın sebebinin asit kaynaklı olduğuna bildiriyor araştırmalar. Neler asit yapar mesela asitli içecekler asit yapar, sigara asit yapar, kahve asit yapar, hayvansal protein ve şeker asit yapar ve üzüntüler, stres, biri için endişeleniyorsanız midenize asit iner bu düşünce gücü ile olan birşey dir. Karbonat her türlü mide asidini dengeler çok ucuzdur hamileler emziren anneler bile kullanabilirler. Çünkü zaten doğada bulunan bir tuz maddesidir. Yarım litre suya 1 çay kaşığı karbonat yeterlidir. Günde bunun en az  2- 3 kere içilmesi önerilir.

Karbonat mide asidini alır ve rahatlatır. Çay kahve ve asitli içecek alışkanlığı olanlarda asit dengesini sağlaması için önerilmektedir.

Ilık su su içmek gerekir.  Soğuk su içildiğinde bu sizi tıkayabileceği için daha az su tüketmenize neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir