Suna Dumankaya Kürleri

Suna Dumankaya’nın, Temizleme Sütü

Herkesin evinde bulundurduğu doğal malzemeler sayesinde birçok cilt bakım maskesi yapılabileceğini göstermektedir. Temizleme sütü’de bunlardan biridir. Evde kendinizin yapabileceği cilt temizleme sütü, yüzünüzdeki gözeneklerin içinde biriken kirleri yok eder, makyajınızı en doğal şekilde temizler. Suna Dumankaya’nın tavsiye ettiği bu sütü, parmaklarınızın ucu ile yuvarlak hareketler yaparak uygulamanız tavsiye edilir. Bu temizleme süt’ünün malzemeleri şunlardır:

1 su bardağı süt ve bir tane salatalık.

Yıkamış olduğunuz salatalığı rendeleyin ve bir su bardağı sütle birlikte kaynatın. Malzemeyi süzdükten sonra bir yerde dinlenmesi için bırakın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı sabah ve akşamları yüzünüze uygulayın.

Suna Dumankaya’nın, Temizleme Toniği

Hazırlayacağımız tonik, karma ciltler içindir: Hatmi çiçeği, Melisa, Lavanta, Papatya, Yarım fincan saf alkol ile içme suyu size gereken malzemelerdir. Suna Dumankaya, hazırlayacağınız temizleme toniği’nin tarifini şöyle vermektedir: Suyu kaynatıp içine birer tutam, hatmi çiçeği, melisa, papatya, lavanta koyup, 15-20 dakika beklettikten sonra, süzün. Karışımın üstüne saf olkolü ekleyin ve bir şişenin içine koyun, şişenin ağzını iyice kapattıktan sonra buzdolabında saklayın.

Suna Dumankaya’nın tavsiye ettiği bu tonik, ciltteki kir, yağ ve daha önce kullandığınız temizleyici kalıntılarını yok eder, cildinizi temizler.

Temizleme sütünden sonra, temizleme toniği kullanılır. Hazırlamış olduğunuz toniği, bir pamuğa birkaç damla damlatarak, yüzünüzü silmeden, yavaş hareketlerle yüzünüze tamponlamanız tavsiye edilir. Toniği yüzünüze uyguladıktan sonra, maden suyu püskürtüp, bir kağıt mendil ile yine yavaş hareketler ile hafifçe tampon yaparak kurutmanız, Suna Dumankaya tarafından önerilmektedir.

Suna Dumankaya’nın Tavsiye Ettiği Nemlendirici

Suna Dumankaya, temizleme toniğinde kullanılan karışımı, nemlendirici olarakta kullanabileceğinizi tavsiye ediyor. Yüzünüze uygulamak için, bir pamuğa tekrar birkaç damla damlatın ve hafifçe tamponlayarak yüzünüze sürün. Yüzünüze uygulayacağınız nemlendirme sayesinde, cildinizdeki buharlaşmanın önüne geçilecek. Suna Dumankaya’nın tarifi sayesinde, cildimiz dolgunlaşacak ve düzgün bir hal alacak. Daha düzgün bir makyaja zemin hazırlayacak ve gözenekleri kapatacak.

Suna Dumankaya’nın Hassas Ciltler İçin Tavsiyesi

Gerekli olan malzemeler: Gülsuyu ile Biberiye.

Yapılışı: 300 Ml. gül suyuna,bir yemek kaşığı biberiye’yi karıştırın ve karanlık bir ortamda saklayın. Bir müddet sonra akşamları yüzünüzü bu karışım ile temizleyin.

DİKKAT: Buradaki tariflerde kullanılan bitkisel yağlara ve ürünlere karşı alerjiniz varsa lütfen kullanmayınız. Önce küçük bir alanda test ederek kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir