Suna Dumankaya’dan Kuru Ciltler İçin Öneriler Ve Hamur Maskesi

Çok kırışmaya müsait kuru ciltler bol su, dengeli beslenmeleri gerekir. Suna Dumankaya’ya göre kuru cildin en iyi ilacı  tuzsuz tereyağı, 1 tatlı kaşığı tuzsuz tereyağı, 1 tatlı kaşığı balı bir 30-45 dakika bekletebilirler bu cildin A vitamini, B vitamini almasını sağlar ve çabuk kırışmasını önler. Eğer ki sarkmayı önlemek istiyorsak kuru cildi mesela kaynamış sütün içerisine 1 tutam papatya konularak çay gibi demlemeli onu süzeriz süzdüğümüz sütü buz kabına dökeriz her gün o sütü 1 kapsülü yüzümüzde dolaştırdığımız zaman cildimizdeki olan o kuruluk o gerginlik yok olur aynı zamanda sarkmasını engeller. Kuru cilde bir de susam yağı çok besleyicidir. Gece yatmadan önce ılık zeytinyağı yada susam yağı nemlendirilmiş gazlı bezle yüze uygulanmalı gazlı bezimizi nemlendirip batırıyoruz. Yüzümüze kompres yapıyoruz. O susayan kuruyan cildimize de aynı şekilde çeker ve çok çabuk dirileşir, çok çabuk nemlenir. Bu yüzden zeytinyağı ya da susam yağı çok önemlidir.

Suna Dumankayadan Kuru Ciltler İçin Maske, Suna Dumankayadan Kuru Ciltler İçin Öneriler

Suna Dumankaya tarafından hazırlanan kuru ciltler için önerilen farklı bir maske de hamur maskesidir.

Suna Dumankaya’dan kuru ciltler için hamur maskesi tarifi

Malzemeler

  • 1 kahve fincanı süt
  • Yarım paket yaş maya
  • 4 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 kahve fincanı tahin
  • Alabildiğince un

Hazırlanışı: Öncelikle yaş mayayı az bir miktar suyun içinde eritmek gerekiyor. İçerisine süt ve alabildiğince un ekleyip hamur hazırlanıp, üzerini kapatıp kabarması bekleniyor. Bu arada ayrı bir kapta zeytinyağı ve tahin karıştırılıyor. Hazırlanan hamuru bu karışımın içine batırıyorsunuz. Hamur maskesi hazırdır.

Uygulanışı: Hazırlanan maske yüze yayılarak sürülür. Maske 25 dakika kadar yüzde bekletilir. Sonrasında ise yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Suna Dumankaya hamur maskesi haftada 3 defa uygulanabilir. Kurumuş cilt için özel bir bakım maskesidir…

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir