Suna Dumankaya’dan Leke Tedavisi

Yazın o çok sıcak günlerinde, insanlar kendilerini deniz veya havuzların serin sularına atarlar. Bronlaşabilmek içinde, güneşin altında yatarak uzun saatler geçirirler. Bronzlaşmak estetik olarak güzel belki ama, daha sonra ortaya çıkan güneş lekelerinden kurtulmak çok zor. Suna dumankaya, sizlere yine evde kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz bir formül üretti.

Malzemeler:

Bir çay kaşığı saf su,

bir çay kaşığı sabun,

bir çay kaşığı peridrol ve bir çay kaşığı amonyak.

Uygulanışı: Daha önce kullanılmamış olan bir sabundan, bir çay kaşığı rendeleyin, içine hepsinden birer çay kaşığı olmak üzere, saf su, peridrol ve amonyağı ekleyin. Karıştırdığınız malzemelerin, cildinize yan etkisi olup olmayacağını anlamak için önce elinizin üstüne sürerek deneyin. Eğer herhangi bir aksilik olmaz ise, o zaman lekelerin üzerine sürerek bir süre bekletin. Daha sonra bol su ile yıkayın. Yaptığınız bu uygulamayı, haftada birgün uygulayabilirsiniz. Dışarı çıktığınızda kendinizi korumak için, güneşten koruyucu ürünler kullanmanızı, Suna Dumankaya tavsiye etmektedir.

DİKKAT: Hassas cildi olanlar kullanmamalı ve cildinizde herhangi bir rahatsızlık varsa öncelikle doktorunuza danışınız. Alerjisi olanlar bu formülü denememelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir