Suna Dumankayadan Peeling Tarifi

Suna Dumankaya’dan Kırışıklar İçin Kürler

Yüzümüzde oluşan kırışıklıklar, bizlerde büyük bir paniğe neden olur. Çünkü kırışıklar yaşlanmanın en büyük belirtisidir. Bilhassa bayanlar ne yapacaklarını, bu kırışıklardan nasıl kurtulacaklarını şaşırırlar. Çeşitli yollara baş vururlar, ancak bu yollar çok sıkıntılı ve acı verici olduğu kadar, çokda pahalıdır. Bütün bu zahmetli yollara girmeden önce, kendimiz evlerimizde önlem almalıyız. Suna Dumankaya, en doğal yollardan hazırladığı kürleri tavsiye etmekte.

Suna Dumankaya’nın kırışıklık kürü için lazım olan malzemeler:

1 tatlı kaşığı karbonat ile yarım litre ılık su.

Uygulaması: Suya, karbonatı ilave edip iyice karıştırın. Bir pamuğu içine batırarak cildinize uygulayın.

Ayrı bir yerde hazırlayacağınız kürün malzemeleri: Limon, Havuç ve zeytinyağı. Havucu yıkayın ve rendeleyin, limon suyu ile zeytinyağını havucun içine ilave edin ve yiyin. Sağlıklı bir cilt ve düzenli bağırsakların olmasında çok faydalıdır. Vücut için faydalı olan bu karışımı sıkça tüketin. Cildimize hem dışardan uygulamalarla, hemde yiyerek bakmamız gerekir. Sağlıklı yaşayarak daha güzel olabiliriz.

Suna Dumankaya’nın tavsiye ettiği peeling tarifi.

Cildinizin daha güzel ve daha canlı olmasını istiyorsanız, peeling yapmanız gerekir. Peeling cildi derinlemesine temizler, cildi ölü hücrelerden arındırır, siyah noktaları yok eder ve ciltte biriken yağları temizler. Suna dumankaya’nın tavsiye ettiği bu peeling’i, ve bunun yanı sıra buhar banyosu yada maske uygulaması yaparak, cildinizdeki kötü etkileri ortadan kaldırabilirsiniz.

Suna dumankaya’nın tarifi olan ve ev’deki malzemelerle kendinizin yapacağı peeling tarifi:

Malzemesi: 2,5 çay kaşığı bal, yarım tatlı kaşığı sıcak su, bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir kahve fincanı yulaf ezmesini bir kaseye koyarak karıştırın.

Uygulanması: Malzemeleri karıştırdıktan sonra cildinize sürün, maskeyi yüzünüzde 15 dakika bekletin. Daha sonra, elinize yumuşak temiz bir bez alın ve bezi hafifçe nemlendirin. Bu bezle yüzünüzdeki peeling’i ovarak çıkartın. Daha sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın. Yüzünüzde parlak bir görünümle karşılaşacaksınız.

Suna dumankaya tarifi ile sivilcelerden nasıl kurtuluruz.

Malzemeler: 6 tane aspirin’i ezin, 100 gram alkol ile karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı üç gün dinlendirin. Üç günden sonra yüzünüzü bu karışım ile hergün silin. Bu hazırlaması çok kolay olan formül sayesinde, yüzünüzdeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

DİKKAT: Burada verilen kürler de kullanılan malzemelere karşı alerjisi olanlar kürleri uygulamasın. Karbonat bazı ciltlerde yakıcı etki yapabilir. Hassas ciltler kullanmamalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir